Wpis z mikrobloga

A propo odświeżonego mass effect, też szkoda wam było że w trzeciej części zrobili z Cerberusa tych złych? :/ W drugiej części w pełni utożsamiałem się z ich ideałami uzyskania przez ludzkość dominacji w kosmosie, ciężko mi było się pogodzić z tym co zrobiono z nimi w kolejnej części.
#masseffect #gry
Pobierz Cierniostwor - A propo odświeżonego mass effect, też szkoda wam było że w trzeciej cz...
źródło: comment_1612343270fEL3WKsJPNX6qX14ixzPji.jpg
  • 33
@Cierniostwor: oczywiście! Co więcej, ja zgadzam się nawet z niektórymi argumentami Człowieka Iluzji z ME3. Asari ukrywały na Thessii nadajnik i czerpały z niego wiedzę nie dzieląc się z innymi, salarianie na Sur'Keshu eksperymentowali na innych gatunkach... Każdy gatunek miał swoje za uszami i jakieś tajne komórki pracujące nad szemranymi projektami. Cerberus początkowo też taką rolę pełnił i uważam, że transformacja ich w totalnych ekstremistów była strzałem w stopę - zarówno
@Cierniostwor: ja za nimi nie przepadałem. Dominacja jednej rasy doprowadzi do oporu drugiej. Nawet jakby ludzie zdominowali galaktykę to szybko doprowadziłoby to do oporu turian i dalej kolejnych ras. Dlatego o wiele lepsza jest współpraca międzyrasowa. Zresztą interakcje z 1 były wystarczające by stwierdzić, że w gruncie rzeczy kosmici niewiele się różnią od ludzi i nie są od nich zarówno gorsi jak i lepsi. Dla mnie Cerberus w 3 pokazał po
@Cierniostwor: Warto przypomnieć, że w jedynce też byli tymi złymi terrorystami tylko mniej uwagi im poświecono ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogólnie ciekawie to rozegrali w dwójce zmuszając Sheparda do współpracy z ekstremistami, bo nikt inny nie traktował poważnie jego ostrzeżeń. Przy okazji pokazali, że świat nie jest czarno-biały i taki Cerberus tez ma swoje racje, a jego członkowie potrafią być normalnymi ludźmi. W trójce mogli kwestie indoktrynacji
@hippomasaz: To było zadanie z Jacobem, tym murzynem z ME2. Trzeba było osłaniać uciekających promami naukowców. Tam też można spotkać tego gościa z Projektu Nadzorca jeśli grało się w to DLC w ME2.

A co do multi to całkiem spoko. Ilość broni, map i postaci jest wręcz zatrważająca - w ostatniej aktualizacji dodali między innymi Getha Juggernaut (czyli taki mniejszy Behemot) i Obudzonego Zbieracza. A do tego nadal MP działa i
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@Cierniostwor: Lol nie. W dwójce wiele razy było pokazane, że nie są dobrą moralnie organizacją. Po prostu byliśmy zmuszeni z nimi współpracować. To że zrobili z nich naszych wrogów było wyjaśnione na koniec dwójki i było bardzo zgodne z lore. W każdym cyklu była frakcja ekstremistów, którzy chcieli wykorzystać Żniwiarzy do osiągnięcia supremacji technologicznej. Przez co byli podatni na indoktrynacje.
Nawet jakby ludzie zdominowali galaktykę to szybko doprowadziłoby to do oporu turian i dalej kolejnych ras


@Merdarion_PL: Obecnie USA dzięki US Navy kontrolują Ocean światowy a tym samym przepływy strategiczne i całą globalną gospodarkę. Robią to od końca drugiej wojny światowej, i gdyby nie obudzony chiński tygrys nic by temu nie zagrażało.
W świecie Mass effect odpowiednia Flota Kosmiczna byłaby jeszcze ważniejsza niż obecnie lotniskowce. A inne rasy zaakceptowałyby to tak