Wpis z mikrobloga

Szybkie FAQ w związku z #gme i powtarzającymi się pytaniami

1. Gdzie kupie GME?

Najprościej u internetowych maklerów jak Revolut, Etoro, Trading212, XTB. Ew. twój bank może mieć usługę maklerską - upewnij się tylko, że pozwala kupować amerykańskie akcje.

2. Ile mogę zarobić?

"Short Squeeze" o którym mowa, się jeszcze nie wydarzył, jeśli się wydarzy to można liczyć na wzrost ceny akcji do 1000$+

Osobiście przewiduje szanse na wzrost do minimum 500$ na jakieś 70% - to jest moja osobista opinia i w żaden sposób nie jest podparta wyliczeniami.

3. Ile mogę stracić?

Obecna cena to około 300$, po short squeezie cena prawdopodobnie wróci do okolic 50$, ale równie dobrze może spaść chwilowo do 5$. Sądzę jednak, że bankructwo w krótkim terminie już tej spółce nie grozi.

4. Chce zastawić mieszkanie, pieniądze rodziców/dziadków na emeryturę i wziąć pożyczkę z Providenta by zainwestować w GME - czy to dobry pomysł?

Absolutnie nie. Na giełdzie nie ma "pewniaków" i każda inwestycja obarczona jest ryzykiem. Graj tylko tymi pieniędzmi, które możesz stracić.

5. Po jakiej cenie powinienem kupić? Czy kupować na otwarciu czy czekać?

Nikt Ci tego nie powie. Owszem, zdarzają się spore spadki (a potem wzrosty) ale równie dobrze cena może teraz już tylko rosnąć i nigdy nie wrócić do

6. Jeśli zainwestuje, to po ile mam sprzedać?

Nikt nie da Ci jasnej ceny - równie dobrze cena akcji może wybić dzisiaj do 500$, jutro spaść do 150$ by pojutrze w końcu wystrzelić do 1500$.

Jeśli zamierzasz włożyć w to większe pieniądze, rozsądnym może być zrobienie sobie planu wyjścia - np. 25% akcji sprzedam po 500$, 25% po 600$, 25% po 800$ a 25% zostawię i zobaczę co rynek przyniesie.

7. Czy powinienem sprzedawać jeśli cena akcji nagle spadnie?

Te akcje obarczone są olbrzymią zmiennością - były już sytuacje, że cena w ciągu jednego dnia spadała o 50% i więcej i tego samego dnia lub następnego się odbijała.

Musisz się z taką zmiennością liczyć - jeśli planujesz przy pierwszym spadku spanikować i sprzedać, to nie baw się w to, bo na 99% stracisz swoje pieniądze.

8. Słyszałem, że oprócz GME ludzie inwestują w AMC, BB, NOK czy Srebro - czy tam powinienem też inwestować?

To jest pokłosie "afery" z GME, ale jest wiele opinii, że to także pułapki na inwestorów mające odciągnąć od GME i dać funduszom więcej czasu na odkupienie akcji po niskich cenach. Wg. mnie obecnie szansa na zysk jest mniejsza, a na stratę większa w tych spółkach niż w GME.

9. A tak w ogóle to o co chodzi z tym całym GME i "short squeezem"?

Tu masz wytłumaczenie: https://www.wykop.pl/wpis/55178649/w-gorace-trafil-wpis-wyjasniajacy-co-sie-stalo-z-a/

To nie jest porada inwestycyjna, a jedynie zbiór odpowiedzi na często zadawane pytania na tagu.

#gielda
rzep - Szybkie FAQ w związku z #GME i powtarzającymi się pytaniami

1. Gdzie kupie ...

źródło: comment_1612185924kukZfQqtbFnvYilXdAzcM3.jpg

Pobierz
  • 60
xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


@emre899: Cena akcji to 325$, w zeszłym tygodniu dobijała do 470$. Od tamtego czasu masz olbrzymi hype na spółkę, miliony retailu na całym świecie chcące wejść, celebrytów naganiających i samemu inwestujących spore pieniądze + wejście innych funduszy, które na wszystkim chcą zarobić.

Wg. Ciebie to za mało by podnieść cenę akcji o 50%?

P.S. Pamiętam jak cena akcji wzrosłą do 140$ a potem spadła do 70$ - ile to było
amc ma szorty do dzisiaj. Obserwuj dzis kurs ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@bitrab: Oczywiście, że ma. Ja sam kupiłem AMC jeszcze po 3.2$ więc spadków się nie boje. Ale wątpię by AMC wystrzeliło x2 czy x3.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rzep: delikatnie naganiasz bez odpowiedzialnosci żeby nie było... nie dziwie się ze bawisz się w spekulacji przy tym co masz zachomikowane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dodam od siebie ze duże wachniecia sa spowodowane dużym niedoświadczeniem inwestorów, którzy wyciagaja przy byle dolku, powiększając spadek... psychologia jest nieubłagana przy prawdziwych $$#, ale jak zacznie szybować to będzie taki bicz do kupna ze poblokują kupno i ludzie znowu spanikują.
delikatnie naganiasz bez odpowiedzialnosci żeby nie było... nie dziwie się ze bawisz się w spekulacji przy tym co masz zachomikowane ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Issac: Delikatnie "naganiam" bo sam jestem zainwestowany w to i trzymam, bo wierzę we wzrosty. Dziele się więc swoją opinią.

Jakbym nie wierzył, to bym prosto z mostu odradzał inwestycje.