Wpis z mikrobloga

Szybkie FAQ w związku z #gme i powtarzającymi się pytaniami

1. Gdzie kupie GME?

Najprościej u internetowych maklerów jak Revolut, Etoro, Trading212, XTB. Ew. twój bank może mieć usługę maklerską - upewnij się tylko, że pozwala kupować amerykańskie akcje.

2. Ile mogę zarobić?

"Short Squeeze" o którym mowa, się jeszcze nie wydarzył, jeśli się wydarzy to można liczyć na wzrost ceny akcji do 1000$+

Osobiście przewiduje szanse na wzrost do minimum 500$ na jakieś 70% - to jest moja osobista opinia i w żaden sposób nie jest podparta wyliczeniami.

3. Ile mogę stracić?

Obecna cena to około 300$, po short squeezie cena prawdopodobnie wróci do okolic 50$, ale równie dobrze może spaść chwilowo do 5$. Sądzę jednak, że bankructwo w krótkim terminie już tej spółce nie grozi.

4. Chce zastawić mieszkanie, pieniądze rodziców/dziadków na emeryturę i wziąć pożyczkę z Providenta by zainwestować w GME - czy to dobry pomysł?

Absolutnie nie. Na giełdzie nie ma "pewniaków" i każda inwestycja obarczona jest ryzykiem. Graj tylko tymi pieniędzmi, które możesz stracić.

5. Po jakiej cenie powinienem kupić? Czy kupować na otwarciu czy czekać?

Nikt Ci tego nie powie. Owszem, zdarzają się spore spadki (a potem wzrosty) ale równie dobrze cena może teraz już tylko rosnąć i nigdy nie wrócić do

6. Jeśli zainwestuje, to po ile mam sprzedać?

Nikt nie da Ci jasnej ceny - równie dobrze cena akcji może wybić dzisiaj do 500$, jutro spaść do 150$ by pojutrze w końcu wystrzelić do 1500$.

Jeśli zamierzasz włożyć w to większe pieniądze, rozsądnym może być zrobienie sobie planu wyjścia - np. 25% akcji sprzedam po 500$, 25% po 600$, 25% po 800$ a 25% zostawię i zobaczę co rynek przyniesie.

7. Czy powinienem sprzedawać jeśli cena akcji nagle spadnie?

Te akcje obarczone są olbrzymią zmiennością - były już sytuacje, że cena w ciągu jednego dnia spadała o 50% i więcej i tego samego dnia lub następnego się odbijała.

Musisz się z taką zmiennością liczyć - jeśli planujesz przy pierwszym spadku spanikować i sprzedać, to nie baw się w to, bo na 99% stracisz swoje pieniądze.

8. Słyszałem, że oprócz GME ludzie inwestują w AMC, BB, NOK czy Srebro - czy tam powinienem też inwestować?

To jest pokłosie "afery" z GME, ale jest wiele opinii, że to także pułapki na inwestorów mające odciągnąć od GME i dać funduszom więcej czasu na odkupienie akcji po niskich cenach. Wg. mnie obecnie szansa na zysk jest mniejsza, a na stratę większa w tych spółkach niż w GME.

9. A tak w ogóle to o co chodzi z tym całym GME i "short squeezem"?

Tu masz wytłumaczenie: https://www.wykop.pl/wpis/55178649/w-gorace-trafil-wpis-wyjasniajacy-co-sie-stalo-z-a/

To nie jest porada inwestycyjna, a jedynie zbiór odpowiedzi na często zadawane pytania na tagu.

#gielda
Pobierz rzep - Szybkie FAQ w związku z #GME i powtarzającymi się pytaniami

1. Gdzie kupie ...
źródło: comment_1612185924kukZfQqtbFnvYilXdAzcM3.jpg
  • 60
@rzep: Z tego co widzę teraz kosztują ok. 261 USD. Fajnie :) oby przestali odwalać szajs z tymi akcjami. Od jakiegoś już czasu planuje zająć się inwestowaniem, ale odkładam to w czasie, bo nie wiem od czego zacząć. Chociaż obstawiam, że raczej jako noobek bym utopił zainwestowany hajs ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Słyszałem, że oprócz GME ludzie inwestują w AMC, BB, NOK czy Srebro - czy tam powinienem też inwestować?

To jest pokłosie "afery" z GME, ale jest wiele opinii, że to także pułapki na inwestorów mające odciągnąć od GME i dać funduszom więcej czasu na odkupienie akcji po niskich cenach


@rzep: ale BB to Ty szanuj. To jedyna z tych spółek która ma na siebie plan tez w long run a nie
Za 37 dolarów średnio.


@rzep: to świetny pomysł żeby naganiać na zakupy po 250+ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
kupowałeś w połowie stycznia przed info na reddit ? na wykopie zrobiło się głośno dopiero jak to ruszyło i imo było za późno na zakupy.
@rzep: te rzeczy mniej więcej ogarniam. Bardziej mnie interesuje kwestia prawna i finansowa grania na giełdzie, bo nigdy się tym nie interesowałem. Np. czy jeśli widzę konkretną cenę i kupię/sprzedam akcje, to brana pod uwagę będzie cena w momencie złożenia zamówienia, czy w momencie jego realizowania? No i czy i w jaki sposób od tego się odprowadza podatki, nie chciałbym żebym zarobił 5 zł i mi Mati wjechał na chate
Musze mieć środki na koncie zeby przeglądać akcje? Bo np gme czy tesli mi nie wyszukuje chyba nic mi nie wyszukuje. Uzywqm revolta jak cos