Wpis z mikrobloga

Niby teraz to #gielda przyciąga najwięcej uwagi, ale ja wymyśliłem, że wejdę w #inwestycje hmm... alternatywne. Kupiłem w galerii jakiś czas temu taki oto bohomaz i za 3-5 lat planuję go sprzedać. Daj plusa, to zawołam Cię przy sprzedaży dając informację, ile wyszedłem na plus albo minus - zakładając, że będę miał tu jeszcze konto;)

Uprzedzając pytania: nie znam się na rynku sztuki, opieram się o rekomendacje osób z którymi mam kontakt, a które siedzą w tym długo i znają się lepiej niż ja kiedykolwiek będę się znał. Autor to Stanisław Baj, kupiłem parę miesięcy temu za 14k. Aktualne wyceny w okolicach 18k no ale wiadomo, zanim sprzedam są to wirtualne pieniądze. No i jako 50% cebulak tak, dziwnie czułem się płacąc tyle za kawałek płótna i farby, z drugiej jako 50% żyd poczułem zapach szekli, tak więc... ;)

#sztuka
knoor - Niby teraz to #gielda przyciąga najwięcej uwagi, ale ja wymyśliłem, że wejdę ...

źródło: comment_1612093939KYsGyFcHDrd82whGBUaSpN.jpg

Pobierz
  • 13
@wacek_1984: Właśnie z tych wszystkich malarzy, których mi polecano ten najbardziej mi się podobał, uznałem, że jak inwestycja nie wyjdzie, to chociaż spełni funkcję dekoracyjną (która w sumie jakby nie patrzeć jest jego główną rolą pełnić;P)

@Akryl92: Obserwuję co jakiś czas wyniki licytacji obrazów tego malarza w zbliżonych rozmiarach na stronach domów aukcyjnych. Czy to miarodajne źródło wyceny - to skomplikowany temat, ale na czymś trzeba bazować:)