Wpis z mikrobloga

@piekuo: To jest fascynujące, mimo tego, że od lat tak wiele się o tym mówi, że są wyroki sądów w tym temacie (w tym NSA), to wciąż jest jakiś ułamek procenta kierowców, do których to nie dotrze i będą sobie wymyślać własne przepisy. "Prawo prawem, sąd sądem, ale ja będę jeździł po swojemu i już"

Dokładnie tak samo jak z łamanym pierwszeństwem - jest jakiś promil, który zawsze będzie twierdził, że
Wszystko zostalo napisane:
-sa rozne ronda,
-sa rozni kierowcy,
-kierowcy nie uzywaja kierunkowskazow albo uzywaja w momencie skretu kierownica,
-obie formy sygnalizowania sa zgodne z przepisami.

Mnie osobiscie na malym rondzie X lub Y z wysepka jak na zdjeciu bardzo ulatwia jesli ktos sygnalizuje kierunek kontynuowania podrozy i ja robie to samo. Wedlug mnie ruch jest plynniejszy.

Jezeli ty tak nie robisz masz do tego prawo.

Ps.
a teraz wyobraz sobie spotkanie
11 lat mam prawko


@InterferonAlfa_STG: no ok, mam tyle samo. Uczyli Cie tych bredni na nauce jazdy i jezdziłeś tak na egzaminie czy sam sobie to wymyśliłeś ? Bo to że to pomaga to chyba tylko Twoja interpretacja bo widząc gościa z lewym kierunkiem na rondzie dalej nie wiem co on chce robić.
Na szczęście na drogach nie ma zbyt wielu ludzi którzy mają taki tragiczny styl jazdy więc tylko z
Jak rondo ma dwa pasy i jedziesz prawym pasem do okola ronda to tym bardziej warto wrzucic kierunek w lewo aby osoby na lewym pasie zamierzajace zejchac z ronda byly pewne Twoich zamiarow.


@InterferonAlfa_STG: To już jakaś wierutna bzdura.

Po pierwsze sugerujesz, że jadąc prawym pasem na rondzie dwupasmowym należy włączyć lewy kierunek mimo, że nie ma się zamiaru zmieniać pasa na lewy?

Po drugie sugerujesz, że w ogóle możliwy jest
Po drugie sugerujesz, że w ogóle możliwy jest zjazd z lewego pasa ronda do wyjazdu (co jest nielegalne o ile znaki na to nie pozwalają)


@horizontal_vertical: nie #!$%@? niemożliwe zeby jakas locha z glowa w telefonie dotknęła kierownicy i #!$%@? Ci sie w auto.
Jak w przepisach jest napisane tak pole grawitacyjne na rondzie dziala i po #!$%@? dyskusja, bo pole silowe sprawia, ze nie bedziesz malowal samochodu xD
Na szczęście tych z lewym na rondzie spotyka się już tylko sporadycznie. większoć ogarnia jak należy.


@horizontal_vertical: mam takich kierowców zawodowych w robocie co uważają że trzeba wlączać kierunkowskaz w lewo jak sie jedzie prosto bo to ułatwia ruch i LEPIEJ MIE WIDZO, też wiele razy tłumaczyłem że to powoduje tylko nieporozumienie ale jak kulą w płot więc tutaj efekt będzie taki sam - "30 lat jezdze i tak robie więc