Wpis z mikrobloga

kolejna błyskotliwa implikacja


@InterferonAlfa_STG: ale prawdziwa, spróbuj to sie przekonasz że jadąc nago nikt sie w ciebie nie #!$%@? na rondzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie wiem co ma znaczyć to "chłopcy z for" ale jakbyś chciał wiedzieć to jestem kierowcą zawodowym z kilkoma kategoriami, może Ci to w czymś pomoże ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Quirang: wymyślanie swoich własnych przepisów nie jest
ak widze kogoś z lewym kierunkowskazem na rondzie to wiem że jest idiotą


@piekuo: widać, że nie miałeś do czynienia z mikro rondami osiedowymi. Lepiej dać tam kierunek w lewo bo nie raz ledwie wyhamowałem jak jakiś baran "myślał", że chce jechać prosto
Na egzaminie jest tak, że musisz przed wjazdem na rondo włączyć kierunkowskaz w lewo gdy na rondzie skręcasz w lewo lub zawracasz


@levider: no, na rondzie z oznaczonymi pasami ruchu. Żaden egzaminator nie uzna kierunkowskazu w lewo na zwykłym prostym rondzie.

@su1ik: tak jak mówiłem wyżej, wymyślacie swoje przepisy ruchu drogowego
@levider:

Na egzaminie jest tak, że musisz przed wjazdem na rondo włączyć kierunkowskaz w lewo gdy na rondzie skręcasz w lewo lub zawracasz


Tak, tak, a potem WORD-y przegrywają procesy w takich sprawach, tak jak było w przypadku Lublina czy Gliwic. WSA, jak i niższe instancje uznały, że na rondo wjeżdża się i jedzie po nim bez kierunku, bo to jazda bez zmiany kierunku jazdy na wprost.

Od czasu tych wyroków
Jak rondo ma dwa pasy i jedziesz prawym pasem do okola ronda to tym bardziej warto wrzucic kierunek w lewo aby osoby na lewym pasie zamierzajace zejchac z ronda byly pewne Twoich zamiarow.


@InterferonAlfa_STG: lepiej oddaj prawko.
Jadę po wewnętrznym pasie i ktoś z zewnętrznego wrzuca kierunek na lewo to się spodziewam że zmienia na wewnętrzny a nie jedzie dalej prosto. No #!$%@?, potem jak ktoś chce zrobić mijankę i wrzuca
@spie_z_tata:

taki protip. Rondo to skrzyżowanie i to jest problem. Do tego kilka spraw w sądzie mówiących inaczej nie jest wykładnia prawa w Polsce. Więc pat jak #!$%@?.


Rondo to jest skrzyżowanie - owszem - to nie ulega wątpliwości.

Ale dlaczego to problem? Wystarczy stosować przepisy dotyczące sygnalizacji kierunków takie jak na innych skrzyżowaniach, czyli:
- skręt w prawo (w przypadku ronda to zjazd z ronda dowolnym z wylotów) = prawy
no jadąc prosto swoim pasem dajesz kierunek w lewo, żeby tych na lewym pasie poinformować, że nie zmieniasz pasa. Czego nie rozumiesz xD


@Matell: Rozumiem doskonale :) Zawsze tak robię. Tak samo jak na skrzyżowaniu daje lewy kierunek, żeby poinformować innych, że na 100% nie skręcam w prawo :) Bo przecież jakbym nie dał lewego tylko nie migał w ogóle, to ktoś mógłby pomyśleć, że nie włączyłem kierunku nie dlatego, że