Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@Royal_Email: @InterferonAlfa_STG: słuchajcie barany - jak osoba na rondzie nie ma wrzuconego kierunku, to znaczy że jedzie tym rondem i "przetnie twój tor jazdy" jak sam powiedziałeś interferon. Jak wrzuca prawy to z niego zjeżdża i możesz wjechać na rondo przed taką osobą. Wrzucanie lewego na rondzie to robienie #!$%@? z logiki i stwarzanie zagrożenia na drodze przez takich bałwanów jak wy. Bo w waszych łebkach może pojawić się myśl,
  • Odpowiedz
@xortis: słuchaj baranie, ja nawet w p0lsce nie jeżdże a tu gdzie jeżdże trzeba sygnalizować tak jak na obrazku i NIKT, ABSOLUTNIE NIKT nie ma takich problemów z ogarnięciem sytuacji. A wy sie sracie bo IQ równe procentom w żołądkowej gorzkiej nie pozwala wam na uruchomienie mózgu i łapiecie error nawet w tak banalnej sprawie.
  • Odpowiedz
może pojawić się myśl, że skoro auto na rondzie nie ma wrzuconego kierunku to możecie się przed niego wbić i tu nastąpi zaskoczenie bo ta osoba jechała zgodnie z przepisami i nie sugerowała chęci zjazdu prawym kierunkiem, a wy spowodujecie kolizję.


@xortis: jest odwrotnie. Praktyka po prostu pokazuje, ze ludzie sie #!$%@?. Dlatego sie daje kierunek w lewo.

Fajnie udowadniaj potem, ze ktos mial / nie mial kierunek wlaczony ( ͡
  • Odpowiedz
@piekuo: Przecież na rondzie turbinowym używa się lewego kierunkowskazu. Jak przed wjazdem na rondo stoisz na pasie z możliwością jazdy prosto i w lewo, to jak chcesz jechać na rondzie w lewo musisz to zasygnalizować. Na takim rondzie nie włączasz przy wylocie prawego kierunkowskazu.
  • Odpowiedz
@Royal_Email: chyba nie myslisz, ze oni zrozumieja ten argument. Musieliby przeskalowac na ruch prawostronny


@InterferonAlfa_STG: nawet to nie pomaga, w Irlandii dużo "kierowców" wrzuca prawy kierunek przed rondem ale i tak wolę się zatrzymać bo często jest tak że mają ten prawy włączony nawet jak zjeżdżają z ronda.
  • Odpowiedz
@Royal_Email: No jak zdawałem prawko w UK to na kursie tak samo mi to typ tłumaczył. Zdawało mi się to trochę nielogiczne ale typ stwierdził że mam traktować rondo jak zwykłe skrzyżowanie więc jeśli chcę na skrzyżowaniu skręcić w prawo to powinienem wrzucić kierunkowskaz.
Ale w PL chyba nie trzeba tak robić, bo wszyscy są zdziwieni jak im o tym mówię.
  • Odpowiedz
@ShortyLookMean:

tylko strzałki nie zmieniają geometrii skrzyżowań, a jedynie organizację ruchu.


Z tego co tutaj napisałeś, to wynika, że geometria skrzyżowania jest ważniejsza od organizacji ruchu, którą formalnie wyrażają znaki drogowe.

Podczas gdy tak nie jest. Zauważ, że gdyby usunąć znak C-12+A-7 ze zdjęcia wrzuconego przez autora wpisu, to geometria skrzyżowania się nie zmienia, prawda? Byłoby wtedy skrzyżowanie o takiej samej geometrii, ale innej organizacji ruchu. Byłoby to zwykłe skrzyżowanie równorzędne.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@reddin: to we Francji nie byłeś, tu 99% kierowców wrzuca kierunek w lewo na rondzie nawet jak jadą prosto na tym rondzie. A jak zjeżdżają w prawo na pierwszy zjazd to bez kierunku
  • Odpowiedz
@Royal_Email: przecież 90% osób w Polsce robi jak na grafice, to muszą być trole internetowe, inaczej sie tego nie da nazwać, jak nawet w szkołach jazdy tak uczą. Czy błędnie? Jak egzaminatorzy tego wymagają to chyba nie błędnie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@piekuo: @horizontal_vertical:
Mnie na kursie tak uczyli, po zdanym egzaminie również się spytałem egzaminatora i powiedział że nie trzeba, ale lepiej włączyć, i jakby się zastanowić, to jak stoisz naprzeciwko kogoś na rondzie, to ten drugi wrzucając w prawo masz pewność że zjedzie na pierwszym zjeździe, jak nie wrzuci nic to pojedzie prosto, czyli możesz ze spokojem wjechać na rondo, a jak ma lewy to znaczy że poczekać chwilę musisz
  • Odpowiedz
@piekuo:

jak widze kogoś z lewym kierunkowskazem na rondzie to wiem że jest idiotą i każde jego zachowanie będzie nieracjonalne i własnie dlatego bym nie wjeżdżał.


A to chyba zacznę włączać ten lewy kierunek bo nie lubię gdy będąc na rondzie na lewym pasie jakiś idiota mi wjeżdża na rondo będąc po mojej prawej stronie utrudniając mi lub uniemożliwiajac zjazd z ronda.
  • Odpowiedz
Oczywiście, że błąd.

Lewym kierunkowskazem sygnalizujesz zmianę kierunku jazdy w lewo lub zmianę pasa na lewy. Żadna z tych sytuacji tutaj nie zachodzi - więc błąd - zachowanie wbrew przepisom.


@horizontal_vertical: no proszę, wykopek jak zwykle wytłumaczy świat. W WORDzie tego wytłumaczyć nie potrafią a instruktorzy nie mają jednego zdania, bo przepisu na konkretnie tę sytuacje nie ma i jeden może Cię uwalić ze włączenie lewego przed rondem a drugi nie,
  • Odpowiedz
@Chehu: Kolego, najpierw zapoznaj się z tematem. Być może WORDy kiedyś nielegalnie wymagały włączania lewego kierunku przed rondem, ale po wyrokach WSA w Lublinie i w Gliwicach, potwierdzonych przez wyrok NSA już żaden WORD w Polsce nie ulewa za brak lewego kierunku.

Te wyroki właśnie dotyczyły sytuacji, gdzie osoba egzaminowana została oblana za brak lewego kierunku na rondzie. I sądy, we wszystkich instancjach, unieważniły te "oblania" za brak kierunkowskazu.

Także myślę,
  • Odpowiedz