Wpis z mikrobloga

@InterferonAlfa_STG: Skąd taki wniosek? Na podstawie jakiegoś przepisu? No raczej nie. Nie ma żadnych odrębnych przepisów dotyczących sygnalizacji na rondzie. Stosuje się te same co do innych skrzyżowań.

Lewy kierunek wrzucasz gdy zmieniasz kierunek jazdy w lewo lub zmieniasz pas na lewy - na tym rondzie nie ma ani jednej ani drugiej sytuacji
Prawy kierunek wrzucasz gdy zjeżdżasz z ronda, bo wykonujesz skręt w prawo (zmianę kierunku jazdy) - obojętnie którym
ludzie dojezdzajacy do ronda widza czy zamierzasz po nim jechac dalej czy zjezdzasz i moga sie dolaczyc. Co tu jest nie do zrozumienia?


@InterferonAlfa_STG: jak widze kogoś z lewym kierunkowskazem na rondzie to wiem że jest idiotą i każde jego zachowanie będzie nieracjonalne i własnie dlatego bym nie wjeżdżał. Od sygnalizowania zjazdu z ronda jest prawy kierunkowskaz i jak zamierzasz jechać po nim dalej to kierunkowskazu nie włączasz, po lewym kierunku
ludzie dojezdzajacy do ronda widza czy zamierzasz po nim jechac dalej czy zjezdzasz i moga sie dolaczyc. Co tu jest nie do zrozumienia?


@InterferonAlfa_STG: A czym się to różni od jazdy bez kierunkowskazu czyli zgodnie z przepisami. Jedziesz bez kierunku = jedziesz dalej po rondzie. Jedziesz prawym kierunkiem = zjeżdżasz swoim najbliższym zjazdem. Proste, czytelne i przede wszystkim zgodnie z prawem.

widziales kiedys jakiekolwiek inne rondo poza tym na zdjeciu?


A
klarowna sytuacja na skrzyzowaniu


@derelov: bardzo klarowna, ktoś włącza kierunkowskaz i ja mam sie domyślać gdzie jedzie bo może jechać w lewo albo zawrócić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

i dobrze robisz, bo to znaczy ze zamierza kontynuuowac jade rondem. Nie wiem tylko co tutaj jest nielogicznego


@InterferonAlfa_STG: nie, to oznacza że jest debilem i nie umie jezdzić więc dlatego nie wjezdzam bo kierowca który nie zna