Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z fura, pare dni temu uślizgnąłem się na osiedlu i uderzyłem w krawężnik bokiem lewego przedniego koła. Jest mały ślad na feldze. Nic nie ściąga powietrze nie schodzi ale jak się rozpędza tak do 80-100 to czuć drgania jakbym na linie pasa najechał. Szumi tez trochę bardziej jak jadę po łuku. Podjechałem na wyważenie niby Ok wszystko i faktycznie jakby mniej drgało. Ale na łukach cały czas to samo. Co to może być dodam ze fura nowa i bardzo mi się nie chce jechac do aso z tym.
#motoryzacja #mechanikasamochodowa
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krasik01: na mechanice się nie znam, ale po stłuczce, gdzie tez uderzyłem bokiem w krawężnik, trochę się tam poprzesuwało. Więc bez serwisu się nie obejdzie.
  • Odpowiedz
Do wykonania kontrola geometrii, wyważenie i ewentualnie prostowanie felgi, przy jakiej prędkości się to stało? Jeśli przy małej a uderzenie nie było mocne to najbardziej prawdopodobne jest łożysko koła
  • Odpowiedz
za darmo? Jak to z mojej winy a nie gwarancyjna ?


@krasik01: Typie r--------s fure to ja napraw. Kupiles taka to utrzymuj.
Z czasem nie bedzie lepiej, samochod nie bedzie sie sam naprawial tylko bedzie coraz bardziej r-----------y od nastepnych przypadkowych bledow. To sie zdarza nawet najlepszym, tak po prostu z czasem i przebiegiem bywa.

Zbieznosc to minimum co trzeba zrobic, ale najpierw obejrzec na kanale co sie stalo
nikt
  • Odpowiedz
@krasik01: Zbieżność ani stacja diagnostyczna za wiele Wam nie powie. Coś jest po prostu krzywe - na stacji diagnostycznej takie rzeczy nie wychodzą.

Możliwe, że krzywa półoś, tarcza hamulcowa lub piasta, ewentualnie felga. Trzeba szukać dobrego mechanika, pomierzyć bicia boczne itp.
  • Odpowiedz
@krasik01: Jedz na geometrie to po 1, po 2 jak Ci szumi to pewnie lozysko w------e, po 3 na bank zawieszenie sie r-------o i na gwarancji Ci tego nie zrobia jak zobacza bo tam tez idioci nie pracuja
  • Odpowiedz