Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tym robieniem masy a %bf? Z jednej strony ludzie piszą, ze łatwiej robi sie mase majac niski bf, bo wrażliwośc na insuline większa, bo łatwiej widac efekty, a z drugiej widze glosy że to typowe bro sience, i że przy 15-17% bf spokojnie można masowac do tych ~20% i wtedy redukować.
Nie ukrywam, że w tej pierwszej grupie sporo jest takich typowych oszolomów z głosami ze 15-15-16% bf to juz "grubas" itp xD

Wołam @Kasahara @intruder

#silownia #mikrokoksy #dieta
  • 12
  • Odpowiedz
@In_thrust_we_trust:

Jasne, że ma znaczenia; jednak to czynnik przeceniany. Dobrą wrażliwość insulinową można mieć na wyższym poziomie % BF; bo to nie jedyny faktor wrażliwości insulinowej. Hipertrofia jest zależna od wielu czynników i to istotniejszych.

Inna sprawa czy rozsądne jest zdrowotnie masowanie na 20 % BF - dla większości osób nie jest.
  • Odpowiedz
@In_thrust_we_trust: Ziom, zacząć trzeba od tego, że nie jesteś w stanie określić bf% z dużą dokładnością. Zastanawianie się nad różnicą między 17% a 20% jest bardzo głupie. To są marne 3 kg różnicy. Nie przejmuj się takmi pierdołami, tylko się weź za podstawy. Jak masz ~180 to nabierz te 15-20 kg jak jesteś chudy i dopiero wtedy myśl o jakiejś redukcji. Nie przejmuj się nieistotnymi rzeczami, których w ogóle nie
  • Odpowiedz
@In_thrust_we_trust:

Łap tu materiał:

Chłop wykonał pomiary różnymi, droższymi i tańszymi metodami i miał wyniki od około 17% do ponad 25%. Dodatkowo spytał doświadczonych trenerów/kulturystów i też dostał wyniki 18%-22% i 23%.

Po prostu nie ma sensu zajmowanie sobie głowy takimi procentami ¯\_(ツ)_/¯
DywanTv - @Inthrustwetrust: 

Łap tu materiał:

Chłop wykonał pomiary różnymi, dr...
  • Odpowiedz
@In_thrust_we_trust: Ostatni odcinek Stronger By Science Podcast miał o tym mówić, w którymś podsumowaniu chyba widziałem że zdaniem Nuckolsa budowanie mięsa może być nawet łatwiejsze przy większych %
  • Odpowiedz
@Kasahara:

Dobrą wrażliwość insulinową można mieć na wyższym poziomie % BF; bo to nie jedyny faktor wrażliwości insulinowej


Jak jeszcze dbaćo dobra wrazliwośc insulinową? Cardio, odpowiednie produkty zywieniowe?(czytałem o lurkukie i cynamonie ;)
  • Odpowiedz
@In_thrust_we_trust: No słuchaj, nie pisałem nic bo wiele już o tym temacie pisałem, i sam jestem przecież przykładem... Że to jest bullshit, u naturala. To jest tylko jeden z wielu czynników, do tego wcale nie tak istotny jak niektórzy próbują wmówić.
  • Odpowiedz