Wpis z mikrobloga

Cześć potrzebuję porady Fachowców. Chcę kupić auto. Byłem w salonach i w moim budżecie dostałem 2 Modele. Seat Leon 1.5 TSI 130KM za 82k lub Ford Focus 1,5 EcoBoost 150KM Titanium za 85k.
Jak myślicie generalnie brać pod uwagę Seata czy Forda i ile ewentualnie mogę z tej ceny urwać. Oczywiście modele z tamtego roku więc niby już są w promocji, jak mnie poinformowali sprzedawcy.

#ford #seat #motoryzacja
  • 13
@Ficus_Ginseng w Gdańsku, a to dobra cena? Myślałem, że raczej mi Mirki napiszą, że śmiało mogę do 70k się targować:-) jak popatrzyłem w necie po kilku salonach, to ok 82k-90k kosztują wyjściowo
@blazko: IMO w miarę dobra, ale można negocjować zawsze :) sam ostatnio szukam nowego samochodu do 75-85k i na południu Polski Focusy chodzą w okolicach 90k na wyprzedaży. Aczkolwiek pewnie kwotę można negocjować lub liczyć na jakieś zniżki na firmę/grupę zawodową.

Mam pytanie - dowiadywałeś się może w salonach jak oni w tym roku sprzedają samochody z poprzedniego rocznika w kontekście zmiany przepisów odnośnie norm spalania? Zarejestrowali je na siebie i
@Ficus_Ginseng a to beka. Właśnie sprzedawca podczas rozmowy powiedział, że auta mają zarejestrowane na salon, bo taką mają umowę z producentem, że jakaś pulę mogą kupić na siebie. Nic mi o żadnych normach nie mówił.
@blazko: właśnie tak obeszli te nowe normy, czyli tak jak większość się spodziewała rejestrując na spółkę ;)

Tutaj masz artykuł skrótowo wyjaśniający problem. Jak będziesz jeszcze w salonie to dopytaj o to na wszelki wypadek, ale zakładam że zarejestrowali wszystkie samochodu, które nie zeszły na siebie, aby można było je sprzedać a następnie zarejestrować w wydziale komunikacji bez żadnych problemów.
@blazko: zapytaj przy okazji jak wyglada sprawa gwarancji/ubezpieczenia. Bo jeśli robili rejestracje w grudniu to możesz mieć krótsza fabryczna i np nie będziesz mógł dobrać przedłużonej gwarancji czy pakietów przeglądów. Przynajmniej tak mi w czerwcu tłumaczyli.
@blazko: To że samochód jest zarejestrowany na dealera nie zmienia nic oprócz tego że w karcie pojazdu jest już wpisany pierwszy właściciel. Samochód jest nowy i na 99% tablice nie zostały do niego założone (prawdopodobnie leżą w szafie;) ). W Fordzie po sprzedaniu takiego auta do klienta "końcowego" certyfikat gwarancyjny jest wysyłany do centrali w celu wystartowania gwarancji w dniu odbioru. A, i silnik 1.5 ecoboost spełnia normy obowiązujące od nowego
@invictus pojeździłem po innych salonach, wyżej już jest toyota i nissan. Generalnie za ok 85k to aktualnie słabe auta można kupić, więc prawdopodobnie pójdę w innym kierunku