Wpis z mikrobloga

Nie wiem jak Wy ale ja mile wspominam Lumie


@TheSznikers: no fajnie szybko działała. Szkoda, że brak apek albo zasrane reklamami i że często niestabilne w ch.

tak ale fandom był #!$%@? po całości. Dostałem np. bana na forum za to, że mi W10 nie działał poprawnie na L735 bo modowi działał xD


@Baccon: ot to xD

Surface Duo miał być z Windowsem, znów jakaś kombinacja 10X dla ARM. Cały
Windows na arm to samo. Po #!$%@? 5 czy więcej latach...


@Kryspin013: Nic mi nie mów, miałem Surface RT które ogólnie uwielbiałem ale no było strasznie ograniczone przez to że z czasem wręcz ubywało aplikacji. Założenia ganialne, taki hype budowany wokół tego, wszystko super po czym: yyy zamykamy, koniec z nawet UWP.

Wypuścili tego Surface X Pro na ARM i super ale cisza. Po czym cyk okazuje się że prze te
Założenia ganialne, taki hype budowany wokół tego, wszystko super po czym: yyy zamykamy, koniec z nawet UWP.


@Saeglopur: jakie założenia genialne? Od początku było #!$%@?. jedyne dobre założenia to pc na arm xD A to blokowanie apek, wsparcie dla uwp, bardzo #!$%@? obsługa x86... Jedyne na prezentacjach wyglądało to dobrze.

Wypuścili tego Surface X Pro na ARM i super ale cisza. Po czym cyk okazuje się że prze te lata tak
jakie założenia genialne? Od początku było #!$%@?.


@Kryspin013: Instant ON/OFF, mega długie czasy pracy na baterii, to było też skutkiem po prostu dobrej optymalizacji także apek pod mniej rozbudowaną architekture.

edyne dobre założenia to pc na arm xD


@Kryspin013: Własnie jakim cudem na PC Apple chce forsować ARM teraz - tego nie pojmuje ale przyznam że nie wgryzałem się w to. Dotąd zakładałem że ARM ma sens tylko dla tabletów,
@joolekk: akurat plastik był mega gówniany, pod koniec życia (z powodu tego, że nawet apki bankowe, uber czy gmail przestały być obsługiwane) plecki trzymały się u mnie na słowo honoru. Telefon i kafelki w systemie dobrze wspominam.
@TheSznikers: miałem lumię 735 i w zasadzie dalej mam tylko używam jej wyłącznie jako budzika xd

Niestety po dłuższym czasie jak weszła aktualizacja do windows 10 to fon lubił się sam z siebie zresetować a i od święta tak zawiesić na amen że trzeba było hard resets robić do win 8 i znowu updatea
Instant ON/OFF, mega długie czasy pracy na baterii,


@Saeglopur: No ale to wynika w dużej mierze z architektury. Ciężko mi to traktować jako ich założenia. To raczej konsekwenja przejścia na arm. Nie ważne co na tym armie byś miał. Mógłbyś sobie archlinuxa nawet postawić z gonverment procka ustawionym na performance - i tak by działało to dłużej niż na x86 w lapkach.

Własnie jakim cudem na PC Apple chce forsować ARM
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TheSznikers: miałem lumie 630 bo nie chciałem by ktoś mnie podglądał( nie ma kamery z przodu). Pamiętam że strasznie się wkurzałem że Snapchat nie działa xD ale system był cudowny, uwielbiam te kafelki
@TheSznikers: Miałem Lumie 635. Miałem do wyboru jeszcze jakiś inny model Lumii z kamerą z przodu, ale uznałem że zdjęć nie robię, ryj mam brzydki to chociaż pośmigam na LTE XDD Fajny telefon, dobrze go wspominam tylko szkoda, że taka bieda z aplikacjami. Pod koniec użytkowania to był dramat bo już nawet z podstawowymi apkami był problem i ostatecznie poszedł cały ekran po spotkaniu z chodnikiem xD

Po kilku latach postanowiłem
@TheSznikers: Miałem Nokię 1020. W sumie do dzisiaj mam i działa.

Ale.

Przypominam, że każdy użytkownik telefonu z WP był jakieś 5 lat za całą społecznością.
Brak podstawowych aplikacji używanych przez resztę ludzi. Nawet jeśli już takowa aplikacja się znalazła - była w mocno okrojonej wersji.

Brak multitaskingu - no jeśli już udało Ci się znaleźć więcej niż jedną aplikację, którą chciałbyś odpalić, to okazywało się, że przy każdym przełączeniu, WP