Wpis z mikrobloga

@dw5002 akurat jeśli "służba publiczna" zazdrości sektorowi prywatnemu, to nic nie stoi na przeszkodzie żeby zmienić pracę. Zapraszamy do świata, w którym "służba publiczna" robi z sektorem prywatnym co chce bez ponoszenia konsekwencji. Trzeba wystrugać akt oskarżenia wobec dziennikarza, który nie chciał podać swoich źródeł informacji? Proszę bardzo, służba publiczna od policjanta przez prokuratora aż do sędziego zaciera ręce.
Trzeba oddać małej firmie trochę kasy? "A weź to ciociu zabezpiecz na poczet
via Wykop Mobilny (Android)
  • 88
@MojWlasciciel w jednej z gmin w północnej Polsce już nie ma komu pracować w urzędzie. Bo nie ma chętnych. Na wydanie warunków zabudowy, które powinny być wydane w max. 2 miesiące, czeka się ponad 6, bo brakuje im kadry. Wydluza się okres inwestycyjny, ponoszone są realne straty przez inwestorow. No ale niech wszyscy zmienia pracę na sektor prywatny.
@Krasznysztawa opisane przeze mnie sytuacje miały miejsce akurat przed rządami pisu, jedna dotyczyła dziennikarza Wprost, drugiej ofiarą byłem ja.
Podwyżki daje się za dobrą pracę a nie "żeby mieli na godne życie". Jak dla mnie to urzędnicy zusu mogą zebrać o kromkę chleba, powieka mi nie drgnie.
Zaczną mieć trochę rigczu to pogadamy o wiekszej kasie, chwilowo jako osoba która za to wszystko płaci nie widzę podstaw do podwyżek.
Mediana wynagrodzenia prokuratorów
via Wykop Mobilny (Android)
  • 62
@MojWlasciciel: Większość pracuje. Na co dzień z nimi się kontaktuję i widzę chęć pomocy. Muszą wykonywać obowiązki w ramach bzdurnych przepisów. Jakbyś z nimi pogadał osobiście to każdy się zgadza, że jest pełno absurdów, ale oni nie mogą inaczej tego zrobić, bo zaraz mogą dostać po dupie.
To że stałeś się ofiarą bzdurnych przepisów nie oznacza, że większość urzędników nie wykonuje rzetelnie swoich obowiązków.
@MojWlasciciel: Myślę, że tu nie chodzi o to, że służba publiczna jest idealna, tylko o to, że jest niezbędna. A skoro jest niezbędna, to powinniśmy w nią inwestować, zarówno w sensie finansowania, jak i takiego organizowania jej pracy, by służyła obywatelom. To nie jest powiedziane, że prokuratura musi być poddana, woli partii rządzącej, np. PO próbowała od tego odchodzić, tworząc formalne podstawy do niezależności prokuratury. Jeśli służba publiczna będzie przechowalnią dla
@Majsterzyna

Muszą wykonywać obowiązki w ramach bzdurnych przepisów.


Przepisy można interpretować.

Jakbyś z nimi pogadał osobiście to każdy się zgadza, że jest pełno absurdów, ale oni nie mogą inaczej tego zrobić, bo zaraz mogą dostać po dupie.


Oj dobrzy urzędnicy, oni by chcieli ale nic nie mogą bo pani szefowa krzywo popatrzy.

To że stałeś się ofiarą bzdurnych przepisów nie oznacza, że większość urzędników nie wykonuje rzetelnie swoich obowiązków.


Rzetelnie wykonywała też
@MojWlasciciel:

Podwyżki daje się za dobrą prace a nie "żeby mieli godne życie"


No tak się mireczku składa, że od tego to są premie i nagrody, zaś od zabezpieczenia socjalnego jest pensja.

Zdajesz sobie sprawę, do czego może doprowadzić nieustanne ignorowanie służby publicznej i wycieranie sobie przy tym mordy "brakiem wypracowywania PKB"?

Za to, że ci odpisałem masz 2/10, ale słaby bait.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@MojWlasciciel: nie wygrasz dyskusji z religijnymi dewotami. Masz całkowitą rację. Pasożyty z budżetówki mogą wypieprzać do sektora prywatnego robić produktywne rzeczy, jednocześnie przestając żerować na spoleczenstwie.
@bloger_klasyczny

@MojWlasciciel: Myślę, że tu nie chodzi o to, że służba publiczna jest idealna, tylko o to, że jest niezbędna. A skoro jest niezbędna, to powinniśmy w nią inwestować, zarówno w sensie finansowania


Może i działa źle, może i jest siedliskiem nepotyzmu za to od teraz będzie dobrze zarabiać? XD

jak i takiego organizowania jej pracy, by służyła obywatelom.


to obywatele mają stworzyć warunki do pracy dla urzędników, którzy łaskawie im
@terwer358

No tak się mireczku składa, że od tego to są premie i nagrody, zaś od zabezpieczenia socjalnego jest pensja.


"Trzynastki" i "jubileusze" to faktycznie są rozdawane tylko tym rzetelnie pracującym.

Zdajesz sobie sprawę, do czego może doprowadzić nieustanne ignorowanie służby publicznej i wycieranie sobie przy tym mordy "brakiem wypracowywania PKB"?


Zdajesz sobie sprawę że nie ma z czego im zapłacić?

Za to, że ci odpisałem masz 2/10, ale słaby bait.


Od