Wpis z mikrobloga

@tigga oczywiście że przepisy można interpretować, sądowe "wyinterpretowywanie bezpośrednio na podstawie konstytucji z pominięciem aktów niższej wagi" jest tego najlepszym przykładem. Ale oczywiście lepiej pocisnąć od kucy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@intomirko: to, że wykonuje się te same czynności, na które przewidziano 2 miesiące, wykonuje się w 6, bo jedna osoba ma 2-3x więcej spraw do poprawdzenia to wina biurokracji, powiadasz?

@MojWlasciciel jeśli dla Ciebie poprawa szybkości wydania decyzji o ponad 16% (skrócenie z 6 miesięcy do 5) jest niczym, to ja nie mam pytań. Wielu, by z pocałowaniem ręki dopłaciło za takie skrócenie, bo są w stanie spokojnie w ten jeden
@Majsterzyna a ja wolę prowadzić biznes w Czechach, gdzie może i podatki są deko wyższe, za to us nie zmienia swoich decyzji na pięć lat do tyłu.
Zatrudnijmy wyłącznie urzędników, którzy będą sobie nawzajem podpisywali wnioski, wtedy będzie super.
@GrafikaUltraHaDe: niech przegra, PiS będzie rządził kolejne 10 lat. Może brandzlowanie się do socjalu ci ulży jak za 10 lat powiedzą że nie ma emerytur
Wtedy będzie: ale jak to, mi się należy, ja pracowałem! Pewnie wtedy wyemigrujesz do innego kraju, dalej nie rozumiejąc błędów. Socjaliści są jak krokodyle, małe rączki do pracy i wielka morda po cudze pieniądze. Pracuj na swoje, zamiast wyciągać swoje socjalistyczne łapska po moje pieniądze
@Majsterzyna ja nie twierdzę że administracja jest zbędna. Ja twierdzę że jej rozrost jest bez zbędny. Jak będzie dobrze funkcjonować, to niech sobie zarabiają, tylko najpierw niech to zacznie działać a potem porozmawiamy o pieniądzach.
A system podatkowy w Czechach jest duuużo prostszy.
@Bounty: Piszesz jakbyś mnie znał a gówno wiesz xD Ale to widać po głosujących na PO, myślą tylko o sobie, o swoim PRZEDSIĘBIORSTWIE. Widziałem jak się pracuje za minimalną i jaki mają szacunek ci przedsiębiorcy do tych pracowników.
Myślisz że skończenie studiów i zarabianie powyżej minimalnej daje prawo do gardzenia innymi?
Eksperyment związany z więzieniem pokazał że jak dasz człowiekowi trochę władzy to zaczyna gnoić drugiego człowieka.
@MojWlasciciel: Ciekawe, że pozytywnie piszesz o Czechach, w których zarobki w sektorze publicznym są średnio wyższe niż w prywatnym (przynajmniej wg danych za 2017 rok). Więc chyba jednak problemem nie są pensje w budżetówce same w sobie, tylko stosunek wydatków na pensje do jakości pracy sektora publicznego i jego ogólna sprawność, mierzona odczuciami i doświadczeniami obywatela/mieszkańca.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@MojWlasciciel: tu nie chodzi o rozrost administracji tylko dofinansowanie obecnej.
Wyobraź sobie, że dostajesz telefon z urzędu i pani urzędniczka przekazuje, że decyzja jest do odbioru oraz, że nie wyślę pocztą, ponieważ wydział nie ma na znaczki. Brzmi absurdalnie? A taka czasem jest rzeczywistość.
Uwierz mi, że dalsze takie niedofinansowanie administracji będzie skutkowało dalszym odpływem pracowników do sektora prywatnego i na pewno nie pomoże to w poprawie funkcjonowania urzędów. W końcu