Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ells: to będzie sprzedawane jako lokale użytkowe jak znam życie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@powaznyczlowiek: i co najważniejsze, podatek za takie lokale w Krakowie to 8,37 zł/m2 (pozostałe) lub nawet 24,84 zł/m2 (związane z prowadzeniem działalności gosp.), zamiast 0,85 zł/m2 jak za mieszkalne.
( )

Do tego nie dotyczy ich 5 letnia rękojmia dewelopera, wynikająca z KC i ustawy o ochronie
@Deykun: jako inwestycję to rozumiem, ale jako mieszkanie do życia, to za 250.000 można szukać mieszkań po 35m, gdzie da się już żyć. Oczywiście lokalizacja będzie dużo gorsza, bo jakieś obrzeża ale lepsze to niż wieczne korki w centrum i jazgot w prywatnym akademiku.
@Deykun: xD

Mocny argument.

Akurat sam parę lat temu szukałem coś w okolicach 350-400 i w tej cenie na granicy miasta było mieszkanie 65m2, z ogrodem , podziemnym parkingiem , komórka i zajebistą okolicą, albo 50m2 z mini balkonem i niczym więcej przy akademikach polibudy (okolice wiślickiej). Wybór był oczywisty, ani dnia nie żałowałem, zwłaszcza jak zobaczyłem po paru latach, co się tam odwaliło jak powstała Awia.
@powaznyczlowiek: mieszkam w okolicy i miałam na początku nadzieje, że to jednak nie będą "apartamenty", ale jakieś lokale użytkowe. To coś stoi centralnie przy głównej ulicy xd jak się zakorkuje 29 listopada to z drogi będzie można podglądać mieszkańców tego przybytku, niesamowity komfort mieszkania lol