Wpis z mikrobloga

@daro256: już pomijam to że jest jak byk napisane "podzielone przez pół", czyli czytając już zadanie wiadomo że wykonujemy działanie matematyczne, a nie omawiamy rozprawkę z polskiego pt. co autor miał na myśli, bo traktując logiczną zagadkę czysto logicznie ta nawet nie jest trudna. Tłumaczenie że a bo ja myslałem, a bo wydawało mi się nie jest żadnym tłumaczeniem. Skoro 1/2 jest PODZIELONA PRZEZ PÓŁ to znaczy że chodzi o
  • Odpowiedz
@tyrytyty może sugerować dzielenie przez połowę ze 100. Jeślibyśmy sobie to zamienili na procenty. 1/2 to jest 50% . A pół (pół czego WTF XD?) ale można przyjąć że pół to 50% czyli ile to jest 50% z 50%. Tak btw dlatego przedmioty ścisłe zapisuje się liczbami (symbolami) a nie słowami.
  • Odpowiedz
@thexDguy: Dzielenie przez 2, powinno byc zapisane w pytanie jako "podzielenie na pol", przez pol jednoznacznie wskazuje na 1/2. Za bardzo nie ma tu czego interpretowac, kwestia czytania ze zrozumieniem, bo pytanie jest jasne.
  • Odpowiedz
@thexDguy:

Język polski to nie jest język formalny i to oznaczać zarówno dzielenie przez 2 jak i dzielenie przez 1/2.


Równie dobrze może też oznaczać dzielenie przez 1/4 jeżeli "pół" zinterpretujesz jako połowę 1/2.
  • Odpowiedz
  • 0
@thexDguy: ale w zadaniu nie masz „podzielone NA pół” tylko „podzielone PRZEZ pół”.


@uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu:
Mówisz że na=/=przez.
Czyi 2 podzielone na 2 to co innego niż 2 podzielone PRZEZ dwa? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No tak, bo mozna rozumiec ze chodzi o 2 dzielone przez pół czyli przez 1/2
  • Odpowiedz