Wpis z mikrobloga

@UnicefToYo: Ja już dość długo nie używałem żadnego CADa, ale z tego co pamiętam, to robiłem to tak, jakbym robił przekrój, tylko linia przekroju była poza elementem. W przekrojach chyba dało się ustawić kąt linii przekroju.
  • Odpowiedz
@George_Stark: Hmm juz 5 lat bez inventora ale jeśli pamietam to tak jak jest na tym rysunku na przykładzie. Tworzysz (rysujesz) linię przekroju pod żądanym kątem. Na przekroju możesz wybrać czy jest w całości czy częściowy itd.
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: ja robię na inventorze 2020 i jest ta opcja którą wskazałeś, wybieram widok i następnie każe mi podać liniową krawędź modelu na podstawie której ma zrobić rzut. Ale nie mogę zaznaczyć osi ustawionej pod tym kątem tylko jakąś krawędź należącą do modelu
  • Odpowiedz
@UnicefToYo: Moim zdaniem, i nie ma tu żadnej złośliwości - potraktuj to jako radę, powinieneś wrócić do podstaw, jeśli chodzi o rysunek w systemach CAD oraz nauczyć się samodzielnego szukania rozwiązań.

Niemniej, jako, że już się zaangażowałem, to rozwiążę za Ciebie ten problem obiema drogami, które zostały opisane.

Pierwsza metoda, z rzutem.

następnie każe mi podać liniową krawędź modelu na podstawie której ma zrobić rzut. Ale nie mogę zaznaczyć osi ustawionej
  • Odpowiedz
Ale nie mogę zaznaczyć osi ustawionej pod tym kątem tylko jakąś krawędź należącą do modelu


@UnicefToYo: I bardzo dobrze że nie możesz ustawić konkretnego kąta. Chodzi o to żeby rysunek był czytelny. W skrócie spróbuj wyobrazić sobie że obracasz model na stole właśnie wzdłuż tej wskazanej krawędzi modelu a nie jakieś innej osi z kosmosu pod zupełnie innym kątem. Takie podejście sprawia że rysunek jest 100X bardziej czytelny i nie sprawia
  • Odpowiedz
@George_Stark: @filiprock: Ja może trochę źle wyjaśniłem temat, robię ten rysunek w ramach nauki. Dobrze rozumiem opcje auxilary view. Rozumiem też fakt, że nie tworzy się rysunków na podstawie jakichś losowo wybranych osi. Zastanawiam się tylko jak zrobić dokładnie taki rzut jak jest na tym pierwszym zdjęciu (to jest schemat który dostałem w ramach ćwiczeń). Być może już dobrze wyjaśniliście mi to ale nie wiem która krawędź odniesienia stworzy mi
  • Odpowiedz
@UnicefToYo: krawędzią odniesienia będzie oś (obok wymiaru R23). Prawy rzut w przekroju pokazuje pewne wypłaszczenie wałka i stawiam, że ta oś jest właśnie skonstruowana na podstawie tego płaskiego odcinka.
  • Odpowiedz
@UnicefToYo: Na szybko w punktach
1. Model
2. Wstawienie rzutu bazowego na rysunek
3. Wchodzi w ustawienia rzutu
4. Włączasz ukryte krawędzie
5. Ok
6. Rzut dodatkowy
7. Zaznaczasz rzut odniesienia
8. Zaznaczasz UKRYTĄ ale widoczną na rysunku krawędź
9. Wg nie przesuwasz rzut tam gdzie Ci pasuje.
10 Ok.
11. Opcjonalnie możesz wyłączyć pokazywanie ukrytych krawędzi.

I powinno śmigać.
filiprock - @UnicefToYo: Na szybko w punktach
1. Model
2. Wstawienie rzutu bazowego...

źródło: comment_1611148985crS8f8sEWBzdp2V1vZSXzw.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz