Wpis z mikrobloga

Trudno mi wyobrazić sobie gorsze piekło niż całodobowa odpowiedzialność za dziecko. W momencie narodzin dzieciora ma się już kompletnie zniszczone życie na minimum kilkanaście lat, brak wolnego czasu, pieniędzy i sił na jakiekolwiek pasje i zajęcia. A w zamian dostaje się w najlepszym wypadku(bo gwarancji żadnej nie ma czy dzieciar nie zostanie alkoholikiem czy ćpunem) wdzięczność dziecka i nic poza tym. Kompletnie nie rozumiem czemu ludzie się na to decydują ¯\_(ツ)_/¯


#childfree #takaprawda #brakinstynkturodzicielskiego #bedziegownoburzaczyniebedzie
Pobierz
źródło: comment_16111382936kHIzCBtJECc28oHN4HBja.jpg
  • 160
@SuperTimor435:

Twoje podniecanie się tym, że nie chcesz dzieci i uważanie się za wielce oświeconego i lepszego od innych jest niesmaczne. Nawet w postach o Testo, w ogóle nie związanych z tematem, musisz się tym chwalić XD.

O Panie, to jest właśnie ta cecha której najbardziej nie lubię u dzieciatych, kij w dupie długości tyczki olimpijskiej xD Zażartować, ani cieszyć się z nieposiadania dziecka nie można bo już bulwers... Co ciekawe
. Jeżeli człowiek uważa, że jest wartościowym stworzeniem, to chce swoje geny przekazać dalej, bo wie, że jego potomstwo nie będzie problemem, a zyskiem emocjonalnym a później również finansowym. Natomiast jeżeli jest odwrotnie, to podświadomie unikamy rodzicielstwa w obawie przed porażką potomstwa.


@Pavjush: boże święty dawno nic tak głupiego nie przeczytałem
Pobierz
źródło: comment_16111590640skA0b02yNQHSQL1XvqIb0.jpg
@Pavjush:

tak, to bardzo proste. Jeżeli człowiek uważa, że jest wartościowym stworzeniem, to chce swoje geny przekazać dalej, bo wie, że jego potomstwo nie będzie problemem, a zyskiem emocjonalnym a później również finansowym. Natomiast jeżeli jest odwrotnie, to podświadomie unikamy rodzicielstwa. Pozdrawiam.

Czyli że takie materialistyczne i egoistyczne pobudki w Twoim przypadku? Liczysz że dzięki dziecku się wzbogacisz? Co to za zysk emocjonalny? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zgrywajac_twardziela: Mam wrażenie, że wykopowi antynatalisci lecą powoli w kosmos podobnie jak ci z tagu #przegryw

Sam mam dzieci i mimo to realizujemy się z żoną zawodowo, jest czas na hobby, siłkę i ogranie cyberpunka. Znajomi też żyją podobnie, niektórzy nawet prowadzą firmy i nikt nie stęka jak to im gowniaki życie zrojnowaly.

Po czym wchodzę na wykop i widzę płacz wykopków dla których dziecko to zrujnowanie ich hobby w postaci
@Precypitat:

ja bym powiedział, że jest przeciwnie. Osoby, które nigdy nie zastanawiały się nawet nad antynatalizmem i swoim wpływem na świat rozmnażają się, mimo że ich podejście sugeruje, że nie powinni, bo są egoistami. Z kolei antynataliści, jako osoby myślące o czymś innym niż oni sami nie chcą się rozmnażać, ale właśnie oni by mogli, bo przekażą odpowiedzialne podejście do świata dalej swojemu potomstwu.

Antynatalista to osoba która nie chce mieć
@Zgrywajac_twardziela: Największą bekę mam z tych, którzy chorują na niepłodność, i zapożyczają się na jakieś kosztowne zabiegi, żeby tylko mieć dziecko. Mogą wziąć sobie małego człowieka z domu dziecka, który nawet nie pamięta swoich rodziców bo ma kilka miesięcy, ale nie, oni muszą mieć SWOJE, ze SWOIM zestawem genów. I tragedia gdy się nie udaje. To jest dopiero dawanie sobą sterować biologią.
Nigdy nie chcę mieć dzieci. Przez 15 minut zajmowałem