Wpis z mikrobloga

Trudno mi wyobrazić sobie gorsze piekło niż całodobowa odpowiedzialność za dziecko. W momencie narodzin dzieciora ma się już kompletnie zniszczone życie na minimum kilkanaście lat, brak wolnego czasu, pieniędzy i sił na jakiekolwiek pasje i zajęcia. A w zamian dostaje się w najlepszym wypadku(bo gwarancji żadnej nie ma czy dzieciar nie zostanie alkoholikiem czy ćpunem) wdzięczność dziecka i nic poza tym. Kompletnie nie rozumiem czemu ludzie się na to decydują ¯\_(ツ)_/¯


#childfree #takaprawda #brakinstynkturodzicielskiego #bedziegownoburzaczyniebedzie
Pobierz
źródło: comment_16111382936kHIzCBtJECc28oHN4HBja.jpg
  • 160
@DJ_QBC:

Zaszczepisz takiego, kupisz pieluchy, jakies ubranko (zwlaszcza na poczatku jak dziecko szybko rosnie) i z 500 sie robi -500 ( ͡° ͜ʖ ͡°) To jest mocno invalid argument jezeli jakkolwiek sie dba o dziecko.

Ale Ty mówisz o odpowiedzialnych rodzinach których było stać na dziecko, a nie patoli która je sobie zrobiła żeby żerować na państwowym i nie pracować.
Już widzę jak pięćsetplusy dbają o te
@Zgrywajac_twardziela: z tym elitarnym klubem to chyba tylko na wykopie. Serio, nie spotkałem jeszcze osoby która przechwalalaby się, że nie chce mieć dzieci.

Serio, znam osoby które nie chcą mieć dzieci bo to obowiązek i tego nie czują, ale ton w jakim się wypowiadają to napewno nie jest quasi internetowe napinactwo xD

Poza tym odpisałeś do kogoś że wartościowanie czyich hobby to próba podbudowania ego, tak samo jak Twój zachwyt na
@Annaroth:

z tym elitarnym klubem to chyba tylko na wykopie. Serio, nie spotkałem jeszcze osoby która przechwalalaby się, że nie chce mieć dzieci.

Przecież to Ty to wymyśliłeś, moja odpowiedź była ironią xD

Serio, znam osoby które nie chcą mieć dzieci bo to obowiązek i tego nie czują, ale ton w jakim się wypowiadają to napewno nie jest quasi internetowe napinactwo xD

Cóż, ja tam żadnej spiny nie mam xD

Poza
@Zgrywajac_twardziela: nie chce mi się robić Reaserchu twojego profilu, czy nawet czytać 150 komentarzy pod tym postem, ale z doświadczenia wiem, że jest właśnie tak jak pisze ze antynatalsi czują dumę i wyższość z tego powodu (stąd nawiązanie do tego co napisałeś odnośnie hobby).

Nie wiem, może ty jesteś inny i tylko śmiejesz się z tych co się dali w robić w bachora, oby ( )
@Annaroth:

nie chce mi się robić Reaserchu twojego profilu, czy nawet czytać 150 komentarzy pod tym postem, ale z doświadczenia wiem, że jest właśnie tak jak pisze ze antynatalsi czują dumę i wyższość z tego powodu (stąd nawiązanie do tego co napisałeś odnośnie hobby).

Jedyne z czego powiedzmy że mogę czuć dumę czy tam wyższość to nieco większa empatia i odpowiedzialność niż w przypadku dzieciorobów-gołodupców czy mentalnych idiotów decydujących się na
@Zgrywajac_twardziela: a ja chciałbym jako rodzić spędzaćczas tak, jak to robią moi rodzice że mną. Dla mnie zdrowie i rodzina to dwa najważniejsze aspekty w życiu, i nie zrezygnuje z żadnego z nich. Nie wiem w jakich domach wy się wychowujecie, skoro rodzicielstwo to dla was taka kara. Z perspektywy czasu ani mój ojciec ani matka nie żałują że na świcie pojewilem się ją czy mon brat, a i jatez tego
@Zgrywajac_twardziela: myślę że jak większość samców w naturze nie lubisz nie swoich dzieci. Lwy zagryzają nie swoje potomstwo. Mnie też obce wrzeszczące bahory irytują, dzieci znajomych toleruje i nawet lubię, a moje dopiero w progresie także jeszcze nie wiem
@Ko_Otu:

myślę że jak większość samców w naturze nie lubisz nie swoich dzieci. Lwy zagryzają nie swoje potomstwo. Mnie też obce wrzeszczące bahory irytują, dzieci znajomych toleruje i nawet lubię, a moje dopiero w progresie także jeszcze nie wiem

No to gratuluję odpowiedzialnego podejścia do tematu ()
Tak z ciekawości to co zrobisz jak się okaże że jednak Twoje jak to ładnie ująłeś "bachory" będą Cię irytować?
@Zgrywajac_twardziela: będę starał się znaleźć im hobby, albo pomoc nakierować żeby nadmiar energii nie był skierowany na mnie tylko na tą czynność. Ale mówimy o czasie kiedydzieci zaczną ogarniać w życie a nie będą robić pod siebie. Ja od podstawówki nie licząc nauki byłem raczej samodzielny i potrafiłem zająć się sobą cały dzień, a nie było wtedy neta, konputerow itp
@Ko_Otu:

jak będą za matka to na pewno =).

Mogą być kompletnie inne i od Ciebie i od partnerki, dzieci nie są medianą Waszych cech osobowości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Liczę na to że rozsądny podział obowiązków nie zniszczy mi życia, i że znajdę czas jesCze na jakieś gierki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja tam z #rozowypasek wolimy nie mieć dzieci i mieć
@Zgrywajac_twardziela: z partnerka jesteśmy tak od siebie różni że kogoś cechy na pewno będzie miało. Żona w gry nie gra, więc chodzi jedynie o mój czas, a jeśli chodzi o zabawki dla siebie/dziecka to nie kupuje nie ze względu na żonę, tylko na to że wszystko co chcialem za dzieciaka i finalnie sobie kupiłem teraz leży w szafie, kupiłem se jakieś gameboye #!$%@?, 2 dni się pobawiłem i mi się znudziło.
@Pavjush: Tak by było gdyby nie jeden niewygodny fakt- dzieci nie są kopiami rodziców. Tak naprawdę nie masz żadnej gwarancji, że dziecko wyrośnie na spoko ziomka, nawet jeśli masz te „fajne geny”. Także twój argument jest inwalidą