Wpis z mikrobloga

Trudno mi wyobrazić sobie gorsze piekło niż całodobowa odpowiedzialność za dziecko. W momencie narodzin dzieciora ma się już kompletnie zniszczone życie na minimum kilkanaście lat, brak wolnego czasu, pieniędzy i sił na jakiekolwiek pasje i zajęcia. A w zamian dostaje się w najlepszym wypadku(bo gwarancji żadnej nie ma czy dzieciar nie zostanie alkoholikiem czy ćpunem) wdzięczność dziecka i nic poza tym. Kompletnie nie rozumiem czemu ludzie się na to decydują ¯\_(ツ)_/¯


#childfree #takaprawda #brakinstynkturodzicielskiego #bedziegownoburzaczyniebedzie
Pobierz
źródło: comment_16111382936kHIzCBtJECc28oHN4HBja.jpg
  • 160
@Sandrinia: Normalnie, takie lapanie za slowka to robilem jak mialem 15 i chcialem isc w gale grac, a nie moglem. Juz ci uwierzylem, ohhh jaka dojrzala, szkoda ze nie napisalas na koncu pozdrawiam xd
@tylkodzienna: są drobne rzeczy, które cieszą, dzisiaj akurat się pochwaliłem :)
@Zgrywajac_twardziela:
@memento_mori:
@arcypatelniagrozy:
a teraz na poważnie (bo żaden z wpisów nie był moją prawdziwą opinią)- szanuję wybór i decyzję, jest to coś, co należy zrobić jak się nie czuje tego czegoś do dzieci - wtedy bezdzietność jest najlepszym wyjściem. Odnośnie przekazywania genów i że niby bezdzietni uważają siebie za mniej wartych - to jak pewnie wyłapaliście
@Tenczlowiektutaj:

a jakie to ludzie mają "pasje" ze im dzieci przeszkadzają. Prawda taka, ze większość po robocie lezy przy netflixie, albo zlopie bronki i #!$%@? robi ze swoim zyciem, juz nie mówiąc o jakimkolwiek rozwoju XD.

Jeśli ktoś tak lubi spędzać wolny czas to nie widzę nic w tym złego, dlaczego masz wartościować czyjeś spędzanie wolnego czasu? Tak długo jak danej osobie z tym dobrze naigrywanie się z tego, bo samemu
@Annaroth:

wiesz co ty jak i cała masa osób #antynatalizm wręcz obnosicie się że nie chcecie mieć dzieci jakby to był jakiś elitarny #!$%@? klub xD

Nooo, tak właśnie jest xDDD

Serio nie ma sensu ziomuś

Niby czemu nie ma sensu się dzielenie swoim szczęściem? Może ktoś jest na życiowym zakręcie gdzie wszyscy dookoła wmawiają mu jak to będzie nieszczęśliwy bez dzieciara, a on tego nie czuje i dzięki takim opiniom
@Precypitat:

nie wyłapałeś clou mojej wypowiedzi, mówię o tych antynatalistach z pobudek ideologicznych, a nie tych co ich gówniaki denerwują.

Po pierwsze to się nie wyklucza, po drugie nikt kto nie chce mieć dzieci nie będzie dobrym rodzicem, no kuźwa bądźmy poważni...

i przestań wysyłać swojego różowego żeby Ci plusował wpisy( )

Na to już dostałeś odpowiedź xDD
Po pierwsze to się nie wyklucza, po drugie nikt kto nie chce mieć dzieci nie będzie dobrym rodzicem, no kuźwa bądźmy poważni...


@Zgrywajac_twardziela: jest kategoria ludzi, którzy uważają, że nieposiadanie dziecka to ich gest w stronę planety, która nie może znieść większej ilości ludzi. I o nich powiedziałem, że byliby dobrymi rodzicami w sensie przekazywania dobrych wartości. To jest główna myśl.
Każdy człowiek w ostatecznym rozrachunku ma więcej smutku niż radości, gdy uświadomi sobie perspektywę śmierci bliskich i własnej śmierci.


@niekibicujepilkarzom: jak sie w zyciu skupisz tylko na sraniu, to gowniane zycie bedziesz miec ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kwestia perspektywy.