Wpis z mikrobloga

Trudno mi wyobrazić sobie gorsze piekło niż całodobowa odpowiedzialność za dziecko. W momencie narodzin dzieciora ma się już kompletnie zniszczone życie na minimum kilkanaście lat, brak wolnego czasu, pieniędzy i sił na jakiekolwiek pasje i zajęcia. A w zamian dostaje się w najlepszym wypadku(bo gwarancji żadnej nie ma czy dzieciar nie zostanie alkoholikiem czy ćpunem) wdzięczność dziecka i nic poza tym. Kompletnie nie rozumiem czemu ludzie się na to decydują ¯\_(ツ)_/¯


#childfree #takaprawda #brakinstynkturodzicielskiego #bedziegownoburzaczyniebedzie
Pobierz
źródło: comment_16111382936kHIzCBtJECc28oHN4HBja.jpg
  • 160
@kobiaszu:

Po czym wchodzę na wykop i widzę płacz wykopków dla których dziecko to zrujnowanie ich hobby w postaci walenia konia i przeglądania śmiesznych obrazków XD

Serio masz tak ograniczony punkt widzenia, że wg Ciebie ludzie, którzy nie chcą mieć dzieci za swoje hobby mają tylko walenie konia i śmieszne obrazki? To ładnie się podsumowałeś z czasów, jak ojcem nie zostałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) no nie
Względy humanitarne zresztą nakazują nierozmnażanie się, niepowoływanie nowego życia na świat, na którym będzie miało więcej smutku niż radości. Lepiej wziąć kota ze schroniska, albo i pięć. Koty okażą większą wdzięczność niż roszczeniowy bachor, który potem, gdy podrośnie, będzie śmiał się ze starego ojca, że ten nie nadąża za zmieniającym się światem.


@niekibicujepilkarzom: domyslam sie ze to Twoje doswiadczenie przemawia tutaj. Przykra sprawa. Ale sa ludzie co maja lepiej.
@Zgrywajac_twardziela: A dlaczego ludzie decydują się na posiadanie psa? Przecież to obowiązki i odpowiedzialność.

A hodowanie kwiatków? Tylko obowiązki.

A po co pchają się w góry albo nurkować do raf koralowych? Przecież to wymaga wysiłku, kosztuje i jeszcze jest niebezpieczne.
@kobiaszu:

Mam wrażenie, że wykopowi antynatalisci lecą powoli w kosmos podobnie jak ci z tagu #przegryw

Sam mam dzieci i mimo to realizujemy się z żoną zawodowo, jest czas na hobby, siłkę i ogranie cyberpunka. Znajomi też żyją podobnie, niektórzy nawet prowadzą firmy i nikt nie stęka jak to im gowniaki życie zrojnowaly.

Więc pewnie zaniedbujecie dzieci ¯\(ツ)_/¯ Przy pracy na pełny etat zostaje bardzo niewiele czasu dla samego siebie,
Jeżeli człowiek uważa, że jest wartościowym stworzeniem, to chce swoje geny przekazać dalej, bo wie, że jego potomstwo nie będzie problemem, a zyskiem emocjonalnym a później również finansowym.


@Pavjush: To dlatego dzietność wśród ludzi mniej zamożnych i mniej wykształconych jest wyższa niż wśród tych bogatych z wyższym wykształceniem?

A nie, czekaj, nie tak miało wyjść XD
@jamtojest:

A dlaczego ludzie decydują się na posiadanie psa? Przecież to obowiązki i odpowiedzialność.

Piesek jest ładny, fajnie szczeka, przyjemnie się go głaska, ma jednak zalety. Dziecko tak własciwie nie ma ich wcale ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A hodowanie kwiatków? Tylko obowiązki.

Kwiatki cieszą oko i ładnie pachną. Dziecko? Patrz wyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A po co pchają się w góry albo
Tak z ciekawości zapytam, nie potraktuj tego bynajmniej jako atak czy coś takiego


@Zgrywajac_twardziela: Spoko.

ale jak to jest z miłością do partnerki u Ciebie, nie wystarcza Ci ona jako spełnienie potrzeby kochania i bycia kochanym? U mnie z moją partnerką tak to wygląda, że te potrzeby zaspokajamy sobie wzajemnie, i nie ma u nas miejsca na dziecko, stąd jestem ciekawy jak to u Ciebie może wyglądać.


@Zgrywajac_twardziela: Nie wiem
@Zgrywajac_twardziela: ciężko się dyskutuję z kimś kto z góry zakłada jakąś tezę i nie jest otwarty na żadne argumenty, a jak ktoś mu opisuje swoje doświadczenia z dzieckiem to odpisuje, że pewnie dzieci zaniedbuje xd
@Pedroo:

jak ktoś mu opisuje swoje doświadczenia z dzieckiem to odpisuje, że pewnie dzieci zaniedbuje xd

Wiesz, po tamtym komentarzu ciężko wysunąć inny wniosek...np pan @kooolega bardzo pozytywnie, logicznie to opisał i niczego nie można zarzucić. Szacun dla niego. A tamten po prostu napisał to w taki sposób, że wniosek sam się ciśnie do głowy taki, a nie inny ¯\_(ツ)_/¯
@Zgrywajac_twardziela: Te same zastosuj w stosunku do dzieci i masz odpowiedź. Tych argumentów jest zresztą dużo więcej, ale rzecz w tym, że ludzie się różnią i dla Ciebie to widocznie nie jest wystarczający powód, żeby mieć dzieci. Dla innych jest. I nie ma sensu tego tłumaczyć, tak jak nie wytłumaczysz komuś, że psy są fajne, jeśli ktoś nienawidzi psów, boi się ich i brzydzi.
@Pedroo:

ciężko się dyskutuję z kimś kto z góry zakłada jakąś tezę i nie jest otwarty na żadne argumenty, a jak ktoś mu opisuje swoje doświadczenia z dzieckiem to odpisuje, że pewnie dzieci zaniedbuje xd

A jaki inny wniosek można wysnuć po wypowiedzi typa który twierdzi że wraz z małżonką oboje pracują, do tego rozwijają się zawodowo plus mają czas na hobby siłownie i gry video? Tylko taki, doba dla każdego
@Zgrywajac_twardziela: jeśli się stawia konkretną tezę, a do tego chce się rozpocząć dyskusję pytając czy ktoś może to wyjaśnić, to stawianie takich dalekosiężnych wniosków jest dziwne. Zgadzam się, że typ co to napisał to debil zwłaszcza z tym waleniem konia, ale chyba można wejść w polemikę, jeśli chce się znać konkretną odpowiedź na pytanie nie?
@kooolega:

Nie wiem jak to określić... jeśli chodzi o potrzebę miłości w dwie strony, to myślę, że miłość partnerki jest wystarczająca i kompletna. To nie jest tak, że bez dziecka byłbym nieszczęśliwy. Ale po co się ograniczać do kochania tak mocno jednej osoby? :)

Bo jest najważniejsza ()
Uważam że nie ma bardziej szczerego i bezinteresownego uczucia niż miłość do partnera/partnerki. Miłość do dziecka
@Pedroo:

jeśli się stawia konkretną tezę, a do tego chce się rozpocząć dyskusję pytając czy ktoś może to wyjaśnić, to stawianie takich dalekosiężnych wniosków jest dziwne.

Nie ma obowiązku brania udziału we wpisie, jak komuś się nie podoba to nie musi odpowiadać, prawda? Pytanie zostało zadane z czystej ciekawości, nie z chęci zmiany poglądów ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Zgadzam się, że typ co to napisał to debil
Brzmi to jak dla mnie bardzo mizoginistycznie, i niezbyt się z tym zgodzę, że kobiety aż tak głupie są żeby przez hormony nie znały konsekwencji swoich działań. No chyba że ktoś ma iq na poziomie drewnianego pomnika wiadomo jakiej postaci xD


@Zgrywajac_twardziela: fakt, ze jak się poczyta badania na temat tej chęci przed ciążą - to nic nie jest potwierdzone. Trochę zjechałem z tematu i bardziej #!$%@? mają już w samej
@Zgrywajac_twardziela: a jakie to ludzie mają "pasje" ze im dzieci przeszkadzają. Prawda taka, ze większość po robocie lezy przy netflixie, albo zlopie bronki i #!$%@? robi ze swoim zyciem, juz nie mówiąc o jakimkolwiek rozwoju XD. Niema to jak sobie dopisywać jakieś wyższe idee do swojego miałkiego żywota