Wpis z mikrobloga

Juz nie mam siły. Planuje kupić samochód, ale dosłownie każdy jest odradzany xD
Kryteria mam raczej niewygórowane: kombi w automacie z dobrym stosunkiem osiągów do spalania i rozsądne w kosztach utrzymania. Budżet do ~0,001 sasina (70k). I tak według speców internetowych:
- Insignia B? Wadliwe!
- Kia Ceed? Słaba jakość wykonania (KęKę)
- Hyundai i30/40? Toż to Kia Ceed!
- Ford Focus? PowerShift, kijem nawet nie ruszaj!
- Toyota Auris? Gnije!
Niestety VAGi mi nie siadają zbytnio.

To co kurka jest warte uwagi i ma apropatę internetowych rabinów? XD
Potrzebuje wozidła z punktu a do b i na weekend/wakacje gdzies dalej. I ani nie chce ani nie mam jak dołożyć 200k do klasy premióm.

#samochody #motoryzacja #zakupauta #kupnosamochodu
  • 98
  • Odpowiedz
- Kia Ceed? Słaba jakość wykonania (KęKę)

- Hyundai i30/40? Toż to Kia Ceed!


@KrolJulian: czym to niby się według tych internetowych speców objawia? Koreańczycy w ostatniej dekadzie zrobili chyba największy skok jakościowy w motoryzacji, zatrudnili sporo inżynierów z europy, skupili masę patentów i konstrukcji (np. silniki T-GDI od Mitsubishi), wpompowali w fabryki grube dolany i klepią po prostu poprawne wozy.
  • Odpowiedz
@KrolJulian: benzyna czy diesel?
Kijanka to loteria a największym problemem to jest jakość serwisu. Jak nie masz gwarancji i nie zamierzasz z niej korzystać to możesz ryzykować.

Sprawdzałeś renualt, peugeot, citroen?
  • Odpowiedz
  • 2
@Iskaryota: pewnie tym, że trafił sie jeden wadliwy egzemplarz, akurat komuś z zasięgsmi i gówno poleciało w wiatrak ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ten wpis tak pół żartem pół serio. Serduszko jakoś skradł przód insignii (podoba mi sie najbardziej), portfel mówi auris, a rozsądek szepcze Kia/Hyundai. Tak czytam fora i różne grupy, w tym wykop, i po prostu już głowa boli, bo bazując na wpisach wszystko to gówno.
  • Odpowiedz
  • 1
@Bad_Wolf: Nie kupuje sie samochodów na f ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak poważnie to rozgladam sie. Mocnymi kandydami są dwa modele peugeotów, citroenów ogólnie stosunkowo niewiele znalazłem. I renówki też badam w internetach na co zwracać uwagę.
  • Odpowiedz
@KrolJulian

Wiesz, ja osobiście zawsze lubiłem Mercedesy, teraz mam w204 (c klasa) z 2008 roku i też jestem zadowolony. Mniej zadowolony byłem gdy za naprawę "drobnostek" przyszło mi zapłacić 15 tysięcy. Z samochodami jest jak z pracą, jak pytasz to zajebiście i super, jak już masz to widzisz problemy. Z autami używanymi zawsze jest jeden problem, nikt dobrego nie sprzedaje. I nie ważne czy wykładasz 100 tysięcy czy 10, zawsze będzie coś
  • Odpowiedz
Nie kupuje sie samochodów na f ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@KrolJulian: tak, oczywiście. Pamiętam "kłótnię" dwóch kumpli po pijaku naście lat temu. "A bo u ciebie to nawet szyby się psują" Tylko vagowiec zapomniał o tym, że on ma kolbotronik a w megance drugiego były elektryki i dwustrefowa klima¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz