Wpis z mikrobloga

Wcale nie podaje się rozmiarów telewizorów na całym świecie w calach i paru innych rzeczy


@Morf: Natomiast np. wielkosć koperty zegarka jest podawana w milimetrach i nagle Amerykanie rozumieją.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MaresMiszcz: Przy 100F będzie Ci ekstremalnie gorąco, a przy 0F będzie Ci ekstremalnie zimno. W ten sposób da się to ogarnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Metrozaur: Nienawidzę tego w książkach xD Czytam ostatnio "Terror" Simmonsa i k---a mać. Coś ma tyle i tyle stóp, temperatura ileś tam Fahrenhaitów, funty, uncje. Tak to się c-----o przelicza na cokolwiek, że ja p------e.
Ja p------e dobrze, że chociaż kalendarz mamy ten sam xD
  • Odpowiedz
@acetone Dodatkowo wartości odżywcze na produktach podawane są w przeliczeniu na serving size a nie jak w cywilizowanych krajach na 100g. A ze jeden serek może mieć 28g serving size a drugi 37g to juz twój problem i przeliczaj sobie sam gdzie więcej czego napchane
  • Odpowiedz
nie zapominajmy też o poronionym pomyśle używania szklanek i łyżek do odmierzania wszystkiego w przepisach kulinarnych


@acetone: Prawdziwe s----------e zaczyna się przy przekrojach drutów i rur. Powinni zaorać te wszystkie z------e jednostki dla murzynów.
  • Odpowiedz
Jak mi ktoś w uk mówi ile wazy w kamieniach to zawsze kisnę w duchu xD


@Serniczek_Szatana: ale waga noworodków jest w gramach. Do tego kisnę z tego że waga dorosłych to są kamienie a dodatkowo funty i ułamki funtów. Gdzie już prawie nikt nie używa funtów jako jednostki miary, jedyne pozostałości to jakieś ryneczki warzywne. Wszystkie wagi w hipermarketach są w kg/g. Więc nie mam pojęcia kto z młodych
sciana - > Jak mi ktoś w uk mówi ile wazy w kamieniach to zawsze kisnę w duchu xD

...

źródło: comment_1611167691taRZeOgpVZCyRL3p8g72a4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@nyanian: Bo to debile?
O ile nam nauczenie się systemu imperialnego nie przysporzyłoby WIELKIEGO problemu, bo to kwestia nauczenia się na pamięć ile dana jednostka zawiera w sobie mniejszych (a wydaje się to kompletnie losowe...), tak nauka systemu metrycznego nie wymaga nawet TYLE wysiłku, bo wystarczy wiedzieć, że wszystko jest dziesięciokrotnością czegoś innego. I już.
  • Odpowiedz