Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Morf: jedyne dwa kraje które używają imperialnego, są aktualnie w trakcie zmiany na metryczny. Data jest mniej problematyczna, bo super łatwo się konwertuje na normalną
  • Odpowiedz
Nic mnie bardziej nie #!$%@?ło w stanach jak temperatura w faranhajtach. W jednostkach miary szło się szybko połapać. Chociaż nie powiem na początku jak jechałem na google maps i mi powiedział za 300 stóp skręć w lewo to lekka konsternacja xd
  • Odpowiedz
@acetone: Ale to ma jeszcze powiedzmy jakiś mglisty sens bo irl odmierzasz łyżkami i kubkami, a ważniejsze są proporcje niż wartości. Stóp i cali już tak ni cholery nie usprawiedliwisz bo chyba nikt nie odmierza tam na poważnie rzeczy tiptopkami.
  • Odpowiedz
@RzecznyWunsz: Przy ciastach warto dokładnie odmierzać, produkty sypkie mogą mieć różną objętość, np. zależnie od wilgotności powietrza. Dziwnie też jest odmierzać pół kubka plus dwie łyżki zamiast zważyć ile trzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mogą mieć też różną masę w zależności od wilgotności ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dlatego piszę że te kubkowe miary mają tylko mglisty sens.

Jak tak słucham tych argumentów amerykanów to przypomina mi się stękanie szanownego profesora starszej daty z mojej uczelni "Jak kiedyś nie będziecie mieli komputera to już nic nie pomierzycie". Takie kurczowe trzymanie się starego byleczego.
  • Odpowiedz
@Metrozaur: Oglądam ostatnio sporo na YT o stolarstwie i kisnę niemiłosiernie jak amerykanie cokolwiek odmierzają. 3/4 cala + 1/64 cala = ... . Potem pokazują jakieś super tricki z dwoma linijkami na dodawanie takich wartości :D:D
  • Odpowiedz
jedyne dwa kraje które używają imperialnego, są aktualnie w trakcie zmiany na metryczny.


kek. Wcale nie podaje się rozmiarów telewizorów na całym świecie w calach i paru innych rzeczy. Może system imperialny jako całość używany nie jest ale część jednostek w dziwnych miejscach tak

Data jest mniej problematyczna, bo super łatwo się konwertuje na normalną


@Diamond-kun: Ale zwykle nie wiesz w jakim jest właściwie formacie na wejściu (np widząc na
  • Odpowiedz