Wpis z mikrobloga

@Reevder: No chyba to, że znajdując promocje pomyśli trochę do przodu i kupi więcej niż co jakiś czas zamawiać po kilka z allegro dwa razy drożej, to dobra cecha. Też robię zakupy na zapas jak są promki. Nawet nie wiecie jak dużo idzie zaoszczędzić. Później można drona sobie za to kupić, za zawistni będą główkować skąd masz kasę. Ludzie nie potrafią gospodarować pieniądzem, jak patrze na niektóre osoby ze swojego
  • Odpowiedz
@Vadzior: No ale odnoszę się do tego, że piszesz co to jest 200k, w takim razie zaoszczędzone 25 złotych to jest nic ( ͡° ͜ʖ ͡°) zdecyduj się.Zresztą z dystansem,nie o merytoryczne dyskusje tu chodzi tylko żeby pośmieszkować ;)
  • Odpowiedz
@Reevder: Ale małymi krokami nie wydając głupkowato pieniędzy można dojść do wyższego poziomu. Dla kogoś innego wydanie takiej kasy na auto, drona i drukarkę 3d będzie głupie, w tym czasie on odłoży na coś innego.
Mam w pracy ludzi którzy zarabiają podobnie do mnie i się dziwią, jakim cudem mogę sobie na coś pozwolić (coś pokroju nowego auta, wakacji). A oni codziennie na samo śniadanie za bułkę, masło osełkę i
  • Odpowiedz
@Vadzior: Gościu XD. Z tych 200k nagle wycofałeś się rakiem w wymówki typu, to dostał do testu, to inwestycja, a to pod wynajem. To wszystko nie było nawet clue tematu, więc ten twój dłuższy post nijak miał się do mojego.
Tak, żyjesz w bańce. Próbujesz zakłamać rzeczywistość, że 200k złotych to nie są duże pieniądze. Mówisz o jakimś procencie ludzi, których faktycznie jest stać na takie wydatki jak o czym
  • Odpowiedz
@Vadzior: Pieniądze, które nie są w zasięgu 95% ludzi w Polsce to są właśnie duże pieniądze. Zresztą pewnie nawet na świecie wydawanie 200k+ złotych na zakupy rocznie jest tylko marzeniem dla ponad 90% ludzi. Popatrz sobie nawet w USA ile osób ma $50 000 wolnej gotówki rocznie po odliczenia kosztów życia, utrzymania, ubezpieczenia, podatków etc.
  • Odpowiedz
@Malthan: No ale gość z jutjuba ma i co? Mamy zaglądać mu w portfel, szukać jakim cudem tą olaboga zawrotną kwotę zarobił? Pewnie gdyby nie covid miałby tesle a nie leafa. Jak ktoś zarabia dobrze to takie zachcianki są czymś normalnym.
@PanieBoczek: Nigdy nie pracowałem za granicą mirasku.
  • Odpowiedz
@PanieBoczek: Ale to nie są głupoty, przecież napisałem wyżej, że to swoista inwestycja, a cześć rzeczy pewnie nawet nie kupił, tylko dostał do zrobienia filmu, na którym jeszcze i tak zarobił.
Jak ktoś dobrze zarabia to i nie takie kwoty przewala.
  • Odpowiedz
@Vadzior: Ale jaka inwestycja? Drukarka 3d? Inwestycja w co? Samochód elektryczny, na który narzeka i dwa razy musi doładować, żeby dojechać z Kielc do Warszawy? 10 komputerów? 15 telefonów? Co to za inwestycje? Nawet jeśli będzie chciał to spieniężyć, to będzie stratny, bo nie sprzeda za tyle, za ile kupił. Gość jest zakupoholikiem, gdzie nie pójdzie to coś kupi, a to kabelek, a to latarkę, a tu sramto, tu owamto.
  • Odpowiedz
@kirkas: Ale napisałem co jest inwestycją, np. fotowoltaika. Samochód poniekąd też, bo jest oszczędny przy posiadaniu paneli. Narzeka, ale ile tras robi? Jedną w tygodniu? Wtedy można sobie podładować za pieniądze na trasie na jakiejś stacji, ale 95% reszty czasu gdzie jeździ po mieście ma za grosze (przy posiadaniu paneli).
Co do elektroniki, skoro prowadzi jakiś tam kanał technologiczny i ma jakaś oglądalność to trafiają się filmy które dają mu
  • Odpowiedz
@lychazcola: Bo po co mi taki gadżet? Ja oszczędzam pieniądze na takich gównach. Wydaje na inne rzeczy. Tak samo wyżej pisałem, że na promocjach kupuje spożywkę na zapas. Każdy wydaje jak chce, to też pisałem, gość z youtuba o którym gadamy lubi gadżety i kanapki z kfc, inny podróże, inny samochody klasy premium, inny rozdać wszystko patostrimerom, a ja jeszcze co innego.
Ps. mikroskopu i tak nie kupiłem.
  • Odpowiedz
@lychazcola: Świetnie. Twoja opinia taka dla mnie ważna. W sumie to dla Ciebie mogę być kim tylko sobie ubzdurasz.
Nie mam pojęcia gdzie jest tu zgrywanie czegokolwiek, gość wydał sobie 200k na pierdoły które lubi. Po części jest to inwestycja, po części nie wiemy nawet czy zapłacił za to z własnej kieszeni, być może firmy dały mu duże rabaty aby przy okazji zareklamował ich produkty. A może i wziął to
  • Odpowiedz
Szafcio kucoxik drukarkę 3d za 3.5 koła nie dlatego że tamta była zła albo serio tak dużo na tym pracuje i potrzebuje. On ją kupił bo "ona przychodzi rozłożona i samemu trzeba złożyć - fajna zabawa na grudniowe popołudnie" jak puzzle heheheh. Słyszysz taki argument a w następnym vlogu o oszczędzaniu. No jasne skoro miał 300k do #!$%@? a #!$%@?ł 200 to nie ma co, oszczędził w tym roku
  • Odpowiedz
@lychazcola: Ale ja nigdzie nie napisałem, że jestem bogaczem. Nie wyśmiałem 6k, tylko napisałem, że nie każdy tyle zarabia. I nawet nic nie wskazywało na to, że zarabiam więcej niż ta przytoczona granica.
Jak czytałeś moje wpisy to łatwo się z nich dowiesz czym się zajmuje.
  • Odpowiedz