Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Zaraz jeszcze powie, że wejście się nie liczy, bo za mało śniegu leżało, więc to w ogóle nie była zima xD

@DaveZ: w górach wysokich więcej śniegu jest latem niż zimą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@zpord: mirek nie warto, polaczki dostały pożywkę żeby zwyzywać rodaka i nie przetłumaczysz. Gdyby istniała dyscyplina w pluciu jadem na swoich to jesteśmy numer jeden jako naród. Na #!$%@? rozumieć co miał do przekazania, czym jest aklimatyzacja ani tym bardziej kim chłop jest w świecie wspinaczek, trzeba go obsrac bo ma czelność mieć swoje zdanie xD #!$%@? ego to domena osób pewnych siebie i osiągających wiele w swojej dziedzinie. Niech se
mirek nie warto, polaczki dostały pożywkę żeby zwyzywać rodaka i nie przetłumaczysz


@BobekOkrutnik: Nie dałem się baitować jeśli o to chodziło. Wytłumaczyłem w olbrzymim skrócie jak to wygląda i liczyłem się z niskim poziomem komentarzy. Normalka żeby cisnąć po swoim, ale znając "Biela", ma #!$%@? i pije yerbe XD
@izawoj: ten uczuć, gdy w bólu dupy lurkujesz czyiś profil do 2 lat wstecz, ale koniec końców i tak wychodzisz na idiotkę bo to nie jest zdjęcie autorstwa tej osoby xD
@izawoj: > Bielecki pewnie gdyby wszedł to honorowo nie tknąłby żadnej obcej poreczowki, gdyż ta może nosic ślady osób używających butli z tlenem, dobrze to rozumiem? Wszystko albo nic?

Ogólnie nawet ekipy z tlenem zakładają swoje, używanie tych co są to duże ryzyko, w wywiadzie kiedyś opowiadalł że czasem się wspomagają ale zasada jest że zakładasz swoje
@delKrul dziecko, dziecko... Scrollowalam te twoje wzruszające 20 wpisów, by zobaczyć, czy napotkam cokolwiek w górskim temacie. Nie napotkałam, zobaczyłam m.in. to co wyzej i kończę z tobą dyskutować, mały człowieku. Powodzenia w życiu, tak serio
@mmichal tyle, że w literaturze jest to raczej opisywane jako że nie korzysta się z cudzych bo a. Nie wiadomo w jakim sa stanie, b. Kwestia rozliczeń tego pomiędzy wyprawami.

Nigdy nie spotkałam się z tym, że nie korzystają bo z tlenem ktoś zakładał. ;)
@izawoj: to jest podobnie jak wyścig na czas na rowerze szosowym, ktoś jedzie sam a drugi jedzie za samochodem. Tutaj mu chodziło o pomoc tych z tlenem, to duża różnica jak masz ekipę z tlenem która pomaga we wszystkim
@mmichal wiem, rozumiem o co mu chodzi... Uważam, że jednak wchodząc skorzystałby z pomocy innych lin, tak jak każdy w takich skrajnych warunkach. :)

Tę górę zimą próbowały zdobyć ekipy z całego świata od lat i mogę zaryzykować, że z nieograniczonym budżetem, a mimo to nikomu się nie udało (bez znaczenia czy w stylu alpejskim, czy klasycznym). Kibicowałam Polakom na każdej wyprawie i myśląc o "mniejszym złu" cieszę się, że to właśnie
@marv0lo a Ciebie nie piecze...? ja jestem od 2 dni wkurzony że Polakom się nie uda.... :-( owszem mamy 10 z 14 wejść zimowych, ale jednak K2 to było by coś... za 2 lata było by w naszym zasięgu! :-(
jak go dupa piecze ze z tlenem to nie taki wyczyn to sam se mógł wejść najpierw z kolegami i z tlenem, mieć te palmę pierwszeństwa. A późnej próbować bez

@oslet:
On nie raz mówił, że w dobie zdobywania szczytów bez tlenu, nie wypada zdobywać ostatniego bastionu w taki sposób. I dlatego sam też nie szedł z tlenem tam. A teraz jedziecie po nim, że stawia sobie prawdziwe cele.