Wpis z mikrobloga

@peoplearestrange: Sprawa ma się podobnie jak we wspinaczce. Kilkadziesiąt lat temu wspinano się techniką hakową, teraz klasyczną, czyli z użyciem wyłącznie rąk i nóg i jest to tak na prawdę jedyny interesujący nas, wspinaczy styl. Jakie znaczenie ma przejście drogi na której możesz sobię w każdej chwili wisieć na haku i odpoczywać? Jeszcze większe problemy co do czystości stylu mamy we wspinaczce sportowej, gdzie w XX wieku za przejście drogi
  • Odpowiedz
@Mesmeryzowany Niech już pozdobywają te wszystkie szczyty bez tlenu, sprzętu i jak tam jeszcze można, bo aż smutno czytać jak mali są ludzie dokonujący w sumie bardzo trudnych rzeczy. Może wtedy będą sobie wchodzić dla czystej przyjemności.
  • Odpowiedz
nie posraj się. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ich wejście jest mniej ważne bo są za mało biali? Jak taki mądraliński to sam mógł wejść. Nie wszedł? No może jest za c-----y pomimo swojej białości xDD


@Bellie: Akurat dobrze ci powiedział, a przynajmniej częściowo. Jak ktoś mieszka całe życie na wysokości, to ma zaadaptowany układ krążenia, oddechowy, więcej hemoglobiny, itd., więc jest mu łatwiej niż "białemu". A
  • Odpowiedz
  • 5
@zpord myślę, że nie ma sensu tłumaczyć ludziom, tutaj przecież są sami eksperci :)

Jak Mackiewicz zginął to ludzie byli w szoku czemu po niego po prostu nie poszli żeby go ściągnąć. Nie przetłumaczysz...
  • Odpowiedz
@zpord: przepraszam, ale czy jest jakiś zakaz mieszkania tam przez dajmy na to 15 lat i pracy przy noszeniu plecaków dla turystów w góry? Co to za argument. Wiadomo, oni to mają od urodzenia trenowane, ale to nie znaczy, że to było coś łatwego i dla nich - skoro jest to pierwsze udane wejście kiedykolwiek, to musi być to trudne i dla nich, też musieli zainwestować chociażby w sprzęt itd.
  • Odpowiedz
@Bellie: to skoro wiesz, to co ma na celu ten wysryw? Nie wszystko się kręci wokół rasizmu i złych, białych mężczyzn xD Umniejszanie owszem, nie jest spoko, ale przyznanie że ktoś miał łatwiej jeżeli miał jest takie oburzające? Jak typ 2,10 m pobija rekord świata w skoku o tyczce, to inny 1,75 m nie może powiedzieć, że tamten miał łatwiej? Gdzie tu umniejszanie xD
  • Odpowiedz
@Vaerlin: W kolejnym komentarzu wyjaśniłem innemu użytkownikowi o co biega.

myślę, że nie ma sensu tłumaczyć ludziom, tutaj przecież są sami eksperci :)


@vteq: Może ktoś ma więcej pokory i postara się zrozumieć. Tutaj większość ludzi w zime w Tatrach nie bylo i opowiadają jakieś głupoty. mimo wszystko warto czasem coś dodać merytorycznego, niż wysrywy w stylu, ze ktoś jest
  • Odpowiedz
@Vaerlin: to próba podważenia czyjegoś rekordu, a nie tylko stwierdzenie. Poza tym w sporcie, gdybyś jakiś w ogóle śledził zazwyczaj padają stwierdzenia, że dany sportowiec ma doskonałe warunki fizyczne, żeby bić rekordy. To normalne.

@zpord: ja hejtuje? To wy hejtujecie, więc o czym ty mówisz? Sama się nie wspinam, ale przeczytałam kilka książek w tym temacie i wyobraź sobie, że wiem plus minus co ci ludzie przechodzą, jak
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Zaraz jeszcze powie, że wejście się nie liczy, bo za mało śniegu leżało, więc to w ogóle nie była zima xD

@DaveZ: w górach wysokich więcej śniegu jest latem niż zimą.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@zpord: mirek nie warto, polaczki dostały pożywkę żeby zwyzywać rodaka i nie przetłumaczysz. Gdyby istniała dyscyplina w pluciu jadem na swoich to jesteśmy numer jeden jako naród. Na c--j rozumieć co miał do przekazania, czym jest aklimatyzacja ani tym bardziej kim chłop jest w świecie wspinaczek, trzeba go obsrac bo ma czelność mieć swoje zdanie xD W------e ego to domena osób pewnych siebie i osiągających wiele w swojej dziedzinie. Niech
  • Odpowiedz
mirek nie warto, polaczki dostały pożywkę żeby zwyzywać rodaka i nie przetłumaczysz


@BobekOkrutnik: Nie dałem się baitować jeśli o to chodziło. Wytłumaczyłem w olbrzymim skrócie jak to wygląda i liczyłem się z niskim poziomem komentarzy. Normalka żeby cisnąć po swoim, ale znając "Biela", ma w------e i pije yerbe XD
  • Odpowiedz