Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć Mirki,
Piszę do was jako #studentprawa i #informatyka. Może to naiwne z mojej strony, ale do informatyki wybrałem jeszcze prawo, żeby móc jakoś zabezpieczyć się w przyszłości, jeśli nie mógłbym znaleźć pracy w informatyce (w co wątpię, bo trudniej o nią po prawie). Koleżanka nastraszyła mnie, że jeżeli nie studiuję prawa na #uj #uw itp. tylko na innym uniwersytecie, to już mogę się pożegnać z szansą na aplikację. Przyznam szczerze, że na aplikacji jakoś bardzo mi nie zależy, ale bardziej martwię się o pracę. Przyjmując, że będę jej szukać po prawie czy pracodawcy serio będą kierować się uczelnią na której studiuję? Studiuję na uniwersytecie, ale nie jakimś "elytarnym".
Dzięki za pomoc :<

#prawo #studia #studbaza #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60001157e516c7000a8ee2ac
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: #!$%@? jakies glupoty xD

Na aplikacje korporacyjne dostaja sie wszyscy, wystarczy sie nauczyć i napisac na 100 punktów, to sie uda kazdemu jesli na wystarczajaco dlugo wykupi sobie arslege xD

Nikt nie bedzie patrzył na skonczona uczelnie tylko na doswiadczenie i rzeczywista wiedze. Kolezanka na chyba kompleks ujotu xD moze porozmawiajcie o kontratypach xDDD
knur: > Koleżanka nastraszyła mnie, że jeżeli nie studiuję prawa na #uj #uw itp. tylko na innym uniwersytecie, to już mogę się pożegnać z szansą na aplikację.

Po pierwsze to możesz zrobić doktoranckie zamiast aplikacji, po drugie to #!$%@? głupoty znam dwie kancelarie gdzie jest ciągle nabór, bo znaleźć kogoś ogarniętego życiowo jest bardzo ciężko, to raz, dwa taka specyfika zawodu, że ludzie jak raz już w jakiejś pracy osiądą to
PrawniczekStoliczek: Ja tam się śmieje ze studentów prawa z małych mieścin, to nie tak, że jakoś ciężko się dostać na uw czy tam uj. Nie odrzucam ich od razu, tylko daje tak jak innym jakieś zadanie do sprawdzenia wiedzy. Myślę, że realnego wpływu za dużo to nie ma, tylko takie podś#!$%@? jak czytam cv

Zaakceptował: LeVentLeCri
@AnonimoweMirkoWyznania: Trochę odbiegając od głównego wątku. Ja się bałem że nie skończę samej informatyki bo już tak bardzo mi się nie chciało pod koniec, a Ty chcesz studiować informatykę + prawo jednocześnie? Jesteś pewien że dasz radę? Dla mnie to brzmi jak +10 godzin dziennie przeznaczonych na zajęcia i naukę.
PrawniczekStoliczek: Ja tam się śmieje ze studentów prawa z małych mieścin, to nie tak, że jakoś ciężko się dostać na uw czy tam uj. Nie odrzucam ich od razu, tylko daje tak jak innym jakieś zadanie do sprawdzenia wiedzy. Myślę, że realnego wpływu za dużo to nie ma, tylko takie podś#!$%@? jak czytam cv

Zaakceptował: LeVentLeCri