Wpis z mikrobloga

@rafalewtrancamsie: tyko że na biologii uczysz się o tym z czego składa się komórka i co to są mitochondria, na fizyce zsuwający się klocek na równi pochyłej o współczynniku tarcia mi a na chemii reakcja kwasu z tlenkiem metalu. Dla przeciętnego zjadacza chleba to wszystko to abstrakcja i nie widzi się związku z tym co dzieje się w realnym świecie.

Zamiast odróżnić programy podstawowe, w których ludzie uczą się przydatnych rzeczy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@rafalewtrancamsie: to chyba nie o to chodzi. Ja też się nie uczyłem biologii czy historii i chemii bo mnie to po prostu nie interesowało.
Nie mówię że jestem wybitny ale tutaj mylisz wiedzę z inteligencja. Nie muszę mieć wiedzy z biologii czy chemii żeby wiedzieć że szczepionka nie zawiera chipa.
Nie muszę być ekspertem z geografii i fizyki żeby wiedzieć że ziemia nie jest płaska - może i jest ? Ale
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@shiverr: o ty myślisz, że komuś się przyda wiedza jak działa tomograf i rentgen? Ty myślisz że ludzie będą to pamiętać 5 dni po kartkówce? Pewnie wszystko co wymieniles jest w podręcznikach i chętna osoba to przeczyta tylko problem jest taki, że po jakimś czasie i tak dokładnie nie będzie tego pamiętała. Na biologii też jest jak działa mRNA a ludzie nadal się jego boją w szczepionce, bo nie wiedzą co
@Imperator_Wladek: co więcej, wystarczy mieć przeglądarkę internetową, nie potrzeba podręczników do tego żeby takich rzeczy się dowiedzieć, ale jakimś sposobem mamy masę głąbów. Myślę, że tak, będą pamiętali na dłużej, zwłaszcza jeśli zmieniłoby się podejście do edukacji - zamiast uczyć rzeczy abstrakcyjnych dla znacznej większości społeczeństwa, to skupienie się na umiejętnościach i wiedzy praktyczniej spowodowałoby zostanie takiej wiedzy na dłużej. Nawet jeśli większość się zapomni, to zostanie podstawa podstawy, czyli np.
@shiverr:

szczepionka nie ma nonochipów

to jest spiseq więc ludzie i tak w to uwierzą

a co do pantofelka to nikogo on nie obchodzi, ale dobrze jest wiedzieć, że proste komórki składają się jeszcze czegoś i to nie jest procesor Qualcomm, ekran LCD, pamięć 4 giga oraz moduł 5G tylko mitochondrium itd.

Z reformą szkolnictwa jest jak ze reformą służby zdrowia. Albo będziesz krytykowany, albo mamy za mało pieniędzy