Wpis z mikrobloga

Powiedzmy to sobie wprost, jeśli nie pobudujesz się przed trzydziestką, to nie pobudujesz się NIGDY. Mnie ta sztuka udała się w wieku 24 lat, bez żadnego kredytu, ani wsparcia ze strony rodziców. Oboje z żoną świetnie zarabiamy, a poza pracą inwestujemy też w kryptowaluty.

Obecnie wprowadzam się do swojego bajecznego domu i wręcz nie mogę się nadziwić, że w XXI wieku są jeszcze ludzie, którzy kupują bloki. Ja osobiście bym tam nie wytrzymał. Przecież to nic innego jak więzienie. Jak można zrobić to swoim dzieciom i skazać je na życie w klatce? Nie ma szans, aby człowiek wegetujący na tak małej przestrzeni mógł funkcjonować prawidłowo. 40-sto metrowe kurniki po 500k złotych – Kurde, mój dom wyszedł mi podobnie, ale ten w porównaniu z mieszkaniem w bloku, wygląda jak mały pałac, a nie cela śmierci xD.

Praktycznie każdy kto posiada w sobie minimum ambicji i myśli poważnie o przyszłości swojej rodziny, wyprowadza się z miasta i stawia chałupę na wsi. Nie musi być duża, 120 metrów spokojnie wystarczy, aby móc swobodnie rozprostować nogi. Moja willa ma ponad 200 i powiem wam szczerze to żałuje tego, że zrobiłem poddasze. Mogłem dokupić jeszcze 3 palety Ytonga, trochę stali i zrobić sobie drugie piętro. Na papierze wszystko wyglądało doskonale, w rzeczywiści pomieszczenia są dużo mniejsze. Np. taka kuchnia, myślałem, że wstawię jeszcze stół i krzesła, tymczasem ledwie zmieszczę wyspę i barek. To samo garaż, trzy auta na ścisk, a gdzie jeszcze skutery, rowery i quady? ¯_(ツ)_/¯

Dużo osób boi się podjąć takiego przedsięwzięcia, a to kompletnie irracjonalny strach. Budowa domu jest jak układanie #lego, możesz zrobić to sam. W jednym ręku pustak, w drugim kielnia i klej, i tylko bierzesz i łączysz do kupy. I cyk… jedna warstwa, druga, trzecia, ledwie się obejrzysz, a tu już pół kondygnacji stoi ( )

Tak mieszka biały, cywilizowany Europejczyk ()

#pokazdom #wygryw #chwalesie #nieruchomosci #programista15k #bitcoin #kryptowaluty #mieszkaniedeweloperskie #bekazpodludzi #budowadomu #budownictwo #diy #majsterkowanie #remontujzwykopem
daeun - Powiedzmy to sobie wprost, jeśli nie pobudujesz się przed trzydziestką, to ni...

źródło: comment_1610608002Zl3Gyek4TEIbQSMCeSJSzL.jpg

Pobierz
  • 82
Praktycznie każdy kto posiada w sobie minimum ambicji i myśli poważnie o przyszłości swojej rodziny, wyprowadza się z miasta i stawia chałupę na wsi. Nie musi być duża, 120 metrów spokojnie wystarczy, aby móc swobodnie rozprostować nogi. Moja willa ma ponad 200 i powiem wam szczerze to żałuje tego, że zrobiłem poddasze. Mogłem dokupić jeszcze 3 palety Ytonga, trochę stali i zrobić sobie drugie piętro. Na papierze wszystko wyglądało doskonale, w rzeczywiści
@appul: #!$%@?ąc od tego ze to troll, to chciałem powiedzieć, że na prostej działce, w standardowej sytuacji, często po prostu wygodniej wybrać gotowca i go przerobić - raz ze mnostwo opinii w necie, dwa, że jest opcja porozmawiać z mieszkańcami takich domów. W przypadku projektu indywidualnego zostaje nam zaufać ze projektant nic nie spartolił (a nawet tym dobrym się zdarza).
@daeun punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Powiem Ci, że ja wychowałem się w domu jednorodzinnym i nadal w nim mieszkam ale odkad mam naście lat ciągnęło mnie do miasta. Niby nie mieszkam na wsi ale do najbliższego sklepiku mam 2km, do większego sklepu 6 (obecnie bo 20 lat temu najbliższy większy sklep był 30km dalej i to była podróż raz na miesiąc - jakby wycieczka :). Tęskniłem, żeby w wieku nastolatka