Wpis z mikrobloga

korzystając z internetu na telefonie tez dajesz dużo danych korporacjom, władzy. Można Cię wyśledzić i wiedzieć o Tobie naprawdę sporo. Przez to mamy nie używać?


@powiedz oto jest pytanie.
Na pewno należy sprzeciwiać się wszelkiem formom kontroli i nieświadomej kontroli nad takim sprzętem. Np fabrycznym backdoorom dla służb.

Zreszta smartfona zawsze mozna wyrzucić.
Karte niby też ale.. Co zrobic w kraju, który nie używa gotówki?
Ja za to nienawidzę osób płacących gotówką w sklepie. Żadni z Was wojownicy o wolność, tylko robicie na czarno i nie ma jak przelać. Płatność kartą cyk 5 sekund i po sprawie, a tak to jeden z drugim szukają portfela, liczą kasę, wręczają kasjerce, ta musi odliczyć resztę, oddać, klient musi policzyć - Jezu, często trwa to dłużej niż skanowanie całej taśmy zakupów.
@Gymski nie mam na myśli przejmowania kontroli nad Visą czy Mastercardem.
Raczej myślę o kontroli nad lokalnym bankiem, który przechowuje twoje dane i ma dostęp i ma dostęp do twoich środków. I ich blokady.
Prewencyjna konfiskata majątków już przez ministra Zero była wprowadzana. Co, może dalej się nie posuna?

"dla dobra wszystkich wprowadzamy prawo, wedle którego terroryści i osoby podejrzane o działalność przestępczą będą po kontakcie służb z bankiem miały blokowane konta
@Snaki: Popatrz na to jakie cudowne pomysły ma nasz rząd. Podatki, rozdawnictwo. Jesteś pewien ze chcesz wszystkie swoje pieniądze trzymać w formie cyfrowej? A potem myk, podatek od depozytów powyżej 10000, każda jedna transakcja do tłumaczenia się przed urzędem skarbowym, zmniejszenie kwoty wolnej od podatku od darowizn. Chcesz dać chrzesniakowi 2000 na 18 urodziny? Płać podatek. Szwagier ci pomógł z budowa domu i dałeś mu 1000 złotych? Wyjechałeś na trzy miesiące
via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@imajoke: autor tego mema najpierw musiał wyszukać ten obrazek w Sieci, używając przeglądarki i wyszukiwarki (domyślnie Google), potem zrobić napis (jakimś programem Adobe, jeśli ambitny - z kontem na Adobe CC, albo zwykłym Paintem na systemie Microsoftu), a potem wrzucić do Sieci korzystając ze swojego profilu internetowego. I on śmie coś #!$%@?ć o prywatności przy płaceniu kartą.