Wpis z mikrobloga

@imajoke jakie chomąto ty debiluXDDD przykladasz telefon/zegarek I odchodzisz bez dotykania syfiastych pieniędzy czekania aż ci wyda 500 różnych monet, gdyby każdy płacił karta spędzalo by się w sklepie 50% mniej czasu, A ty dalej osadzaj na podstawie jednej skrajnej sytuacji XDDDD idz dalej macaj banknociki które wcześniej menel w obszczanych spodniach trzymał
  • Odpowiedz
@Snaki: Nikt nie mówi o tym żeby rezygnować z płatności bezgotówkowych, są bardzo wygodne. Ale osobiście jestem bardzo przeciwny społeczeństwu bezgotówkowemu. Traci się anonimowość, ludzie gorzej obeznani z technologią byliby wykluczeni. W Polsce mamy sytuację idealną, bankowość jest bardzo nowoczesna i jednocześnie można płacić gotówką. Nie widzę powodu żeby to zmieniać.
  • Odpowiedz
@reaktor_bez_bolca: to niech się obeznają z podstawowymi technologiami lepiej bo to uposledzenie już XD Obecną sytuacja jest jak najbardziej ok (chociaż mogłoby być lepiej bo nadal są miejsca bez terminala). Poza tym nie wyobrażam sobie dostawać wypłatę w papierkach, nie do życia
  • Odpowiedz
@imajoke: W każdym większym sklepie powinni wprowadzić kasy, gdzie płatność jest tylko kartą. Najbardziej mnie w-----a, jak starsi ludzie nawet nie płaca po prostu gotówka tylko wyciągają łapę k---a z portfelem i kasjerka ma sobie sama wyliczyć i wydać i k---a włożyć resztę do portfela. A zakupy nie spakowane, leżą k---a na ladzie. I pakuje a kolejka czeka.
  • Odpowiedz
@Snaki @tellet @imajoke


Wiecie, to nie chodzi o to, że hehe kto to sprawdza przecież skarbowka nie będzie kontrolować batonika, nikogo to nie obchodzi.

Chodzi o to, że kiedy ktoś, nawet nie wy, podpadnie systemowi,

to się zesra na tęczowo, bo i tak parę papierków go nie uratuje. Chyba że ktoś jest paranoikiem i nosi w portfelu tysiąc złotych na wypadek tygodniowej apokalipsy zombie (
  • Odpowiedz
@imajoke: ja też większość transakcji robię karta ale zawsze mam przy sobie jakąś tam kwotę w gotówce , oczywiście że cały czas nie wszędzie da się zapłacić kartą ( zwłaszcza za granicą) . Ogólnie tak jak popieram nowoczesne metody płatności to uważam że trzeba mieć jakieś zabezpieczenie kapitału , dywersyfikacja oszczędności na cześć w gotówce , cześć w walutach a część na koncie na pewno może okazać się plusem w
  • Odpowiedz
@enron wszystko prawda niestety. Ale pojawia się coraz czynników, a pierwotna dyskusja dotyczyła gotówki kontra karty.
A czysto teoretycznie w kwestii anonimowości i prywatności gotówka jest o wiele wiele bezpieczniejsza i to po prostu fakt.
  • Odpowiedz
Zapominacie, że gotówka daje anonimowość. Dzięki niej możesz np. kupić prezent-niespodziankę żonie, opłacić weekend w hotelu z kochanką, otrzymać zapłatę za tzw. weekendową fuchę u kumpla czy zapłacić za n-------i (to ostatnie to akurat jest złe).
  • Odpowiedz
@SipaXtra xD
No tak, lepiej trzymać stare papierki w skarpecie. Gdyby kasa miała realne pokrycie w stopie metalurgicznej to spoko, ale taki pieniądz się skończył niecałe 100 lat temu, więc ten Twój śmieszny gotówkowy pieniądz jest tyle warty co moje sztuczne zera na koncie i w razie kryzysu będziesz miał tą przewagę, że będziesz mógł napalic ta kasa w piecu, a ja stracę dostęp i będę też z niczym.
  • Odpowiedz
@QBA__ nah, po prostu aktualny fizyczny pieniądz nie ma pokrycia w czymkolwiek a ludzie bronią tego jakby polski złoty serio był ze złota czy innych metali droższych.
Więc no, czy trzymanie niewygodnych pieniądzy których brudnymi łapami macalo wcześniej 1000 osób, czy karta też bez pokrycia, jeden c--j dla mnie, a karta wygodniejsza.
  • Odpowiedz
@enron Druga sprawa, gdy ten system jak to określiłeś p--------e, to Twoje pieniążki zesraja się tym bardziej. Zamiast płakać chlip chlip zmuszają do karty, weź sobie tą kasę człowieku i idź kupić złoto za to, w razie kryzysu, krachu informatycznego systemu finansow, będziesz miał jakiekolwiek oszczędności.
  • Odpowiedz