Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@imajoke: imagine w 2021 roku babrać się drobniakami w sklepie, no i ile się oszczędza kiedy pani nie pyta czy może być winna grosika :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@imajoke: @rouli: wystarczy mieć przy sobie gotówkę na ewentualność awarii terminala lub (coraz rzadsze) braku terminala. Sam mam przy sobie z reguły maksymalnie 100 zł bo to mi starczy na typowe zakupy. Jasne, że to nie idealne rozwiązanie bo np. jak idzie się po większe zakupy to i tak jest problem,.ale ogranicza się takie sytuacje.

Pomijając czystość czy ryzyko kradzieży to pieniądze mają zasadnicza wadę - wieczny problem
  • Odpowiedz
@powiedz: @imajoke: @Gymski: ja to myśle ze mirek @wojtek_bez_portek chciał w swój pokrętny sposób powiedzieć, że pełna cyfryzacja i oddawanie całego swojego majątku do banku nie jest aż takim super pomysłem, bo obecnie blokada kont bankowych jest do ogarnięcia w chwile. A w czasach gdy coraz więcej osób z własnej woli wprowadza wszystkie swoje dane do sieci to i kradzieży tych danych jest coraz więcej,
  • Odpowiedz
@reaktor_bez_bolca: no jakby do tego doszło to wolę mieć udokumentowane bo równie dobrze w takim wypadku mogliby mi wmawiać ze dawałem komuś gotówkę. Jak do tego dojdzie to wyjadę i tyle. Takie myślenie jest niezdrowe bo rezygnowanie z wygody bo mało prawdopodobny scenariusz może się spełnić to głupota.

Tak samo jak prywatność w necie, ludziom odbija na tym punkcie i tracą mnóstwo ciekawych funkcji bo mają manię prywatności, a co
  • Odpowiedz
@Hrabia_Horeszko to także prawda.

Nie neguje wygody płacenia karta, telefonem, blikiem czy idei konta w banku. To jest super.
Ale nie można być bezkrytycznym I zgadzać się na wszystko. Raczej protestować przeciwko dodatkowym "zabezpieczeniem" typu konfiskaty majątku bez wyroku sądu czy zdalne blokady kart.
No i tu też sprawdzi się zasada dywersyfikacji środków. Posiadania części majątku na koncie a gdy to wszystko p--------e #pdk to mieć jeszcze pieniądze w
  • Odpowiedz
@rouli to podstawowa czynność powinna byc za darmo, w Niemczech ani razu nie zapłaciłem za toaletę, ni to luksusy ni to czyste, hajsu odemnie złodzieje niedostana ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz