Wpis z mikrobloga

Statystyki o których mówi są tylko w jego głowie.


@vogello: Nie wiem o co chodzi z czajniczkiem i nie o nim rozmawiamy.

Chłopska logika to jedno, ale ruch feministyczny chce móc dokonywać aborcji na żądanie, chce robić karierę zamiast wychowywać, więc oczywistym jest, że feministki z definicji rzadziej będą mieć dzieci - a to potwierdzałoby tezę z filmu.

Odnośnie statystyk, jednym z powodów "dobrowolnej bezdzietności" jest feminizm. Uzasadnienie znajdziesz w https://en.wikipedia.org/wiki/Voluntary_childlessness
@SRzeyamlon ogolnie to feministki to jest zawsze beka więc to żadna sztuka wskazać brak logiki lub absurd w ich zachowaniu.
Porównanie miejsca kobiet w społeczeństwie do miejsca wałków w domu jest typowo korwinistyczną metaforą logiki- nie jest to logika ale przewrotne ukazanie rzekomego związku między faktami.
Mówię to jako ex korwinista i kiedyś fan cejrowskiego :)
Uważam że nadal mają panowie swoje przebłyski ale to za mało dla człowieka wykształconego w danym
@SRzeyamlon:
O co chodzi w tej wypowiedzi? Co z tego ze maja mniej dzieci? To jest jakiś obowiązek? To jakieś neutralne stwierdzenie dla mnie wiec czemu miałby się ktoś oburzać.
I czemu miałyby pójść akurat po jakiś wałek, co to za broń? Nie pomyślałabym o takiej. To chyba żart z kreskówek sprzed 50 lat. W kraju jego marzeń poszła by po prostu po spluwę.
@SRzeyamlon:

Nie może zabraknąć ( ͡° ͜ʖ ͡°) :

-DZIEŃ DOBRY
-DZIEŃ DOBRY #!$%@? PO POLSKU NIE ROZUMIESZ?
-DAJ MI TO CO MASZ W RĘCE
-NO DAJ
-PROSZĘ PAŃSTWA TO JEST MURZYN
-HEHE PATRZCIE JAKI GŁUPI xD
-DOBRA IDZIEMY DALEJ
- O! A TU MAMY ŚCIANĘ. KOJARZĄ PAŃSTWO NA PEWNO ŚCIANY POLSKICH DOMÓW? GRUBE, SOLIDNE CEGLANE.
- A TU ŚCIANA Z GUWNA. SRAJĄ DO WIADRA, PROSZĘ PAŃSTWA,
O co chodzi w tej wypowiedzi? Co z tego ze maja mniej dzieci? To jest jakiś obowiązek? To jakieś neutralne stwierdzenie dla mnie wiec czemu miałby się ktoś oburzać.


@powiedz: No właściwie to feministki raczej mogą być oburzone na stwierdzenie, że nabierają męskich cech, ponieważ z nimi walczą :)

Obowiązek nie. Czy to dobre, że ludzie odchodzą od przedłużania gatunku? To raczej filozoficzne pytanie. Ja powiem że nie, ktoś powie że
No jak na takiego głąba to nawet mu wyszło

Z tym, że #!$%@? to nie jest prawda z tymi kurami XD

Jajka w sklepie masz od kur które żyją w stadzie z kogutem? W bardzo małym stopniu
Sam nawet kiedyś miałem kury w domu
(W sensie no, w kurniku)
I z kogutem i bez
Raz tylko zaobserwowałem takie zjawisko
Raz na wiele stad bez koguta
I teraz najważniejsza sprawa
Meritum tej retoryki
@SRzeyamlon: feministki nie walczą z mężczyznami tylko chcą móc robić co chcą. Co dzuwnego jest w tym że wybierają całe życie a nie kuchnię i kule u nogi w postaci dziecka. Ja nie będę siedzieć w pieluchach i nie wiem czemu miałabym się zdenerwować na stwoerdzenie że feministki mają mniej dzieci. Inteligentne kobiety również więc mamy ciekawą korelację ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Rodzicielstwo było zawsze gwozdziem do
@SRzeyamlon:

https://core.ac.uk/download/pdf/188090718.pdf

https://www.jstor.org/stable/3081818?seq=1


Tu nie ma żadnych statystyk. Pierwsze to opis różnych podejść do tematu braku dzieci na serwisie społecznościowym LiveJournal, a drugie to wywiad z 25 kobietami nieposiadającymi dzieci na temat kobiecości i roli kobiety. Przyznaj się, że nie masz żadnych twardych danych na poparcie swojej hipotezy, tylko po prostu spodobało ci się to, co powiedział Cejrowski na ten temat.