Wpis z mikrobloga

Ale ja jestem sprytny. Kupiłem akcje za 20k pln. Dwa lata później sprzedałem i z tego mam 40k pln. Za tą kasę zamontowałem fotowoltaike 10kw. Z tej inwestycji będzie pewnie z 12k pln zwrotu No i jeszcze odliczenie PIT. Zużycia mam 4,6kw. Dlatego pozostała produkcja jest pod pompę ciepła, której koszt to Ok 25-30k pln. Rachunki za gaz i prąd to rocznie Ok 7k pln. Czyli za 8 lat wszystko się zwróci i mam #!$%@? na zmiany cen energii... No i będę eko #chwalesie #gielda #fotowoltaika #ekonomia #ekologia
  • 68
@fulso: w 2035 zlikwidują( tak jest w ustawie), a wcześniej mogą jakoś ograniczać, ale moim zdaniem prędzej zrobią to kwartalne magazynowanie, potem tylko w ramach okresu rozliczeniowego (2 miesiące) a potem po prostu będą skupowali nadwyżki za 35% ceny po której kupujesz, jak było kiedys
@Zady_i_walety: https://globenergia.pl/magazyn/system-opustow-bilansowanie-miedzyfazowe-warto-wiedziec/

"Co to jest opust?
Opust to sposób bezgotówkowego rozliczenia energii elektrycznej pobranej przez prosumenta oraz wyprodukowanej w mikroinstalacji. Rozliczenie w ramach opustu odbywa się w okresie rocznym lub krótszym w zależności od zapisów w umowie kompleksowej ze sprzedawcą energii, przy czym dla instalacji o mocy do 10 kW za 1 kWh oddaną do sieci prosument może odebrać 0,8 kWh."

Obecnie możesz mieć roczne, czyli w zimie bierzesz energie z