Wpis z mikrobloga

Ale ja jestem sprytny. Kupiłem akcje za 20k pln. Dwa lata później sprzedałem i z tego mam 40k pln. Za tą kasę zamontowałem fotowoltaike 10kw. Z tej inwestycji będzie pewnie z 12k pln zwrotu No i jeszcze odliczenie PIT. Zużycia mam 4,6kw. Dlatego pozostała produkcja jest pod pompę ciepła, której koszt to Ok 25-30k pln. Rachunki za gaz i prąd to rocznie Ok 7k pln. Czyli za 8 lat wszystko się zwróci i mam #!$%@? na zmiany cen energii... No i będę eko #chwalesie #gielda #fotowoltaika #ekonomia #ekologia
  • 68
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Taryfa g11. 250m2, 4 osoby, prysznic rano i wieczór codziennie wszyscy, temp całą dobę 22,4c, 3 komputery, gotowanie i pieczenie chleba, pralka, suszarka...No jest kilka różnic.
  • Odpowiedz
W pierwszym roku 2%, a później 0,5% rocznie. Są na to badania


@Zady_i_walety: a możesz te badania pokazać? Bo aktualnie używane ogniwa w panelach są produkowane od zaledwie kilku lat i spadek mocy to deklaracja producenta a nie fakty.
  • Odpowiedz
@eXe1987:rozliczanie co 6 miesięcy ma też swoją wadę, jeżeli źle nalicza licznik, lub coś jest źle przez energetykę rozliczane to z reguły przekonać się o tym można po 6 miesiącach jak przyjdzie faktura... ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz