Wpis z mikrobloga

Ale ja jestem sprytny. Kupiłem akcje za 20k pln. Dwa lata później sprzedałem i z tego mam 40k pln. Za tą kasę zamontowałem fotowoltaike 10kw. Z tej inwestycji będzie pewnie z 12k pln zwrotu No i jeszcze odliczenie PIT. Zużycia mam 4,6kw. Dlatego pozostała produkcja jest pod pompę ciepła, której koszt to Ok 25-30k pln. Rachunki za gaz i prąd to rocznie Ok 7k pln. Czyli za 8 lat wszystko się zwróci i mam #!$%@? na zmiany cen energii... No i będę eko #chwalesie #gielda #fotowoltaika #ekonomia #ekologia
  • 68
  • Odpowiedz
@Zady_i_walety: Według mnie okres rozliczeniowy nie ma znaczenia jeżeli masz dobrze zwymiarowaną do potrzeb fotowoltaikę no bo niby dlaczego miałoby mieć to jakikolwiek wpływ, przecież jak zapłacisz w danym roku za ten styczeń luty i marzec to w magazynie zostanie Ci więcej na kolejny (no bo nie odliczą ci za te miesiąc z rozliczenia czerwcowego) rok więc w kolejnym roku już nie będziesz za styczeń luty i marzec płacił bo
  • Odpowiedz
@Zady_i_walety #!$%@? mnei te wszystkie komentarze. "A wiesz ze #!$%@? zrobiłeś?" "A wiesz, że się #!$%@??" "A jak dojebią podatki to inaczej będziesz gadał"
#!$%@?, jakbym słyszał tych wszystkich "geniuszy" tłumaczących czemu jazda na LPG się nie opłaca ludziom będącym kilka - kilkanaście tys. rocznie do przodu dzięki jeżdżenia na LPG. Ale nie. Zawisty p0lak wie lepiej.
Pozdro i z fartem Mireczku. Zajebista inwestycja. Gratuluję i niech Ci się układa.
  • Odpowiedz
  • 0
@Zady_i_walety za 15, 25 lat, to tej firmy która zakładała Ci instalacje już nie będzie na rynku, wysypało teraz tych gowno firemek jak grzybów po deszczu xD
  • Odpowiedz
Pierwsze co zrobiłem po uruchomieniu instalacji i wymianie licznika to przejście na rozliczenie roczne a nie miesięczne czy kwartalne. To podstawa.

dlaczego?


@eXe1987: Jako że op nie odpowiedział to zgaduje, że aby nie stracił tego co wypracowała fotowoltaika latem na czas zimowy. Bo chyba nie wypłacają w pieniądzach tego co się wprowadziło do sieci energetycznej tylko odliczają od tego co się pobrało (oczywiście nie 1:1).
  • Odpowiedz
@eXe1987: Kolego, chodzi o to, że na starcie nie masz tej nadwyżki bo instalacja (w okresie jesienno-zimowym) nie da rady wyprodukować więcej niż się zużywa i żeby nie płacić za kWh to uciekamy w długi okres rozliczeniowy aby dać szanse instalacji na zrobienie nadprodukcji.
  • Odpowiedz
@Zady_i_walety 2 mieszkańców, 99mkw ogrzewane tylko gazem, temp ustawiona na 20 stopni w dzien, w nocy 18 ale nie spada do tylu. Prysznic 1 dziennie na osobę, zwykle w weekend pelna wanna gorącej wody na osobę, gotowanie w domu, 2 komputery włączone praktycznie 10-12 godzin dziennie. Także nie oszczędzam. Moze masz jakies skrajnie złe tatyfy?
  • Odpowiedz