Wpis z mikrobloga

@fraciu: Ja sobie to tłumaczę tym, że dawniej przeliczałem ile da się kupić PS3 za miesięczną wypłatę w Polsce a ile w USA, lub też ile Fordów Mustangów tam można kupić za roczną wypłatę a ile w Polsce xDD

A pewnie jakbym był Amerykaninem to bym teraz wydawał całą wypłatę na opłacenie kredytu za studia + wynajem jakiegoś pokoju w Kalifornii byle mieć tylko godzinę jazdy do korporacji w krzemowej dolinie
@Tommy__ Jeśli chodzi tylko o turystykę, to mimo wszystko wciąż USA to zajebisty kierunek. Wiele miast, o absolutnie różnej atmosferze jednocześnie połączone tym amerykańskim klimatem. Ja osobiście polecam całe wschodnie wybrzeże (bo faktycznie, uważam, że akurat LA jest mocno overrated i tam faktycznie obecnie więcej bezdomnych i przytłaczających widoków niż tych hollywoodzkich obrazków).
@Gertrudamus: No pomyślmy:
- tona ludzi, którzy wyjechali tam w czasach komuny, USA w latach 80 a Polska lat 80 to ogromna przepaść
- bieda lat 90, pamiętam wtedy te dzieciaki w szkole, które np miały wujka w Ameryce i przynosiły na lekcje jakieś wypaśne zabawki o których w Polsce można było tylko pomarzyć
- masa studentów, którzy tam jeździli na Work & Travel i potem opowiadali historię jak to się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@Tommy__: USA zawsze było krajem nierówności. Ciężka praca jeśli człowiek nie miał szczęścia to mógł się najwyżej garba dorobić. Ilu naszych emigrantów w czikago czy na grinpojcie dorobiło się fortun? Niewielu. Reszta żyje z dnia na dzień, na lepszym poziomie niż w Polsce (powiedzmy...) ale ten mityczny kraj wielkich możliwości jest dla nich tylko majakiem.
- cała masa filmów i seriali, przestronne wielkie domy na przedmieściach, czysta szkoła z przepiękną stołówką i szafką dla każdego ucznia. Jakieś sale kinowe w szkołach, eksperymenty chemiczne, boisko do futbolu amerykańskiego wyglądające lepiej niż niejeden stadion ekstraklasy itp


@Tommy__: to właśnie te media najbardziej nam mózgi wyprały, te wszystkie seriale i filmy dla nastolatków, reality show, komedie romantyczne, teledyski sprawiały że ludziom się wydawało ze USA każdy jest piękny, bogaty
@becetbreak: @void1984: No ja przykładowo miałem nauczyciela w podstawówce, który gdzieś w okolicy 2003-2004? nam opowiadał jak to był kiedyś w tej całej Ameryce u swojego kuzyna i go bardzo zdziwiło, że kuzyn zostawia otwarte auto na podjeździe czy nie zamyka drzwi od domu gdy wychodzi do pracy. Kuzyn rzekomo odpowiedział, że tu nie ma przestępczości bo wystarczy chęć do pracy aby żyć godnie i nikomu nie przychodzi do głowy
śmieszne, że ta zasada w Polsce nie obowiązuje, a i tak każde miasto ma swoją dzielnicę do której turysta nie powinien się zapuszczać. A jakoś czarnych tam nie ma, tylko prawdziwi polscy patrioci.


@chrominancja: widzę szkoła propagandy pełną parą. Idealny przykład whataboutismu. Zdarzają się przypadki w polsce co najwyżej, że kogoś pobije albo okradnie Seba i to sporadycznie bo w tych dzielnicach żyją też ludzie a nie tylko gangi. W USA