Wpis z mikrobloga

A pewnie jakbym był Amerykaninem to bym teraz wydawał całą wypłatę na opłacenie kredytu za studia + wynajem jakiegoś pokoju w Kalifornii byle mieć tylko godzinę jazdy do korporacji w krzemowej dolinie xD


@Tommy__: Polecam pracę poza krzemową doliną skoro wynajem tam jest tak drogi.
@Tommy__: @void1984: Mi babcia mówiła że dostała w latach 80. $100 od rodziny ze Stanów. Tam to pewnie była dniówka jakiegoś Johna na budowie, a u nas 5-6 wypłat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ja nie wiem skąd się u was wziął taki obraz USA


@Gertrudamus: Polska miała duży żal do Europy za zostawienie jej na lodzie po IIWŚ. Niemcy to mordercy, Anglicy to zdrajcy, Francuzi
Mi babcia mówiła że dostała w latach 80. $100 od rodziny ze Stanów. Tam to pewnie była dniówka jakiegoś Johna na budowie, a u nas 5-6 wypłat


@Gavilar: Moja poprosiła by nic nie wysyłali, bo listonosz i tak otwierał cała korespondencję stamtąd i wykradał.

Tam to pewnie była dniówka jakiegoś Johna na budowie, a u nas 5-6 wypłat

Może 2 dniówki.
https://fraser.stlouisfed.org/title/industry-wage-survey-contract-construction-4590/industry-wage-survey-contract-construction-september-1973-499283

The range for construction laborers was from $3.41 in
że kuzyn zostawia otwarte auto na podjeździe czy nie zamyka drzwi od domu gdy wychodzi do pracy. Kuzyn rzekomo odpowiedział, że tu nie ma przestępczości bo wystarczy chęć do pracy aby żyć godnie i nikomu nie przychodzi do głowy okradanie cudzych domów.


@Tommy__: To chyba jest już jakiś klasyk u ludzi, którzy wyjeżdżają pierwszy raz za granicę i za bardzo chcą to gloryfikować, bo ja takie historie o niezamykaniu samochodów, domów
A pewnie jakbym był Amerykaninem to bym teraz wydawał całą wypłatę na opłacenie kredytu za studia + wynajem jakiegoś pokoju w Kalifornii byle mieć tylko godzinę jazdy do korporacji w krzemowej dolinie xD


@Tommy__: #!$%@? niezła wypłata to by musiałabyc żeby miec w silicon valley CAŁY POKÓJ DLA SIEBIE

https://www.vox.com/2019/3/19/18256378/tech-worker-afford-buy-homes-san-francisco-facebook-google-uber-lyft-housing-crisis-programmers
no tak, bo u nas taki Sebek nie dostanie tak łatwo broni, a na czarnym rynku tanio na pewno nie jest


@niebieskieniebo: no tak bo jest wielu morderców którzy nie zabijają bo nie mają dostępu do nowoczesnej broni palnej. Wiesz, że jakby Seba chciał zabić to gołymi rękoma cię udusi, zadźga nożem kuchenny lub po prostu weźmie kij albo kamień i się zamachnie?
via Android
  • 0
@terwer358 to że słyszałem już o takich przypadkach. Koleś dostał rachunek ze szpitala, wysłał do ubezpieczyciela a ten odpowiedział "sorry synek, taka usługa nie jest pokryta przez nasz system ubezpieczeń" ¯_(ツ)_/¯
wystarczy, że Seba ma problemy z myśleniem i opanowaniem nad emocjami. Wystarczy nacisnąć spust.


@niebieskieniebo: to są właśnie bzdury powtarzane przez lata przez lewactwo. A teraz seba nie może podczas libacji wziąć noża ze stołu i zabić pod wpływem emocji? Łatwiej zabić nożem po pijaku niż wyciągać broń z szafki pancernej, odbezpieczać itd. Poza tym myślisz, że Sebę będzie stać na pistolet który kosztuje około 3tys złotych najtańszy?