Wpis z mikrobloga

Witam Mirki i mirabelki.
Posiadam taki problem. Na wirtualce mam postawionego linuxa, który posiada soft "all-in-one" (jego adres ip np. 192.168.1.10). Soft ten chce przekierować na DDNS'a (allinonesoft.ddns.com - jako przykład). Na routerze dodałem swoje konto DDNS'owe oraz przekierowałem całą wirtualkę i wystawiłem na świat. Wpisując adres "allinonesoft.ddns.com można dostać się z zewnątrz (czyli np. kolega się dostanie, dostanę się i ja po danych mobilnych) - Więc to działa. Natomiast gdy ja chcę się połączyć ze swojego hosta na ten adres dostaję komunikat "Przekroczono limit czasu połączenia, Serwer zbyt długo nie odpowiada". Pytanie. Gdzie robię błąd, że nie mogę się dostać lokalnie po nazwie do swojego hosta, który wystawiony na świat jest widoczny? Jaki troubleshooting wykonać?
#domeny #ddns #linux #siecikomputerowe #sieci #it #informatyka #security #wirtualizacja #serwery #router #komputery #bezpieczenstwo #debian #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 10
  • Odpowiedz
@mlody85: Chodzi Ci na maszynie wirtualnej czy na routerze? Wcześniej takich zabiegów na żadnych pc nie robiłem, więc dostęp miałem do tej maszyny z LANu
  • Odpowiedz
@spayker: na tym urządzeniu z którego testujeaz połączenie w sieci lokalnej.
W skrócie chodzi o to że ten Linux jest osiągalny w sieci lokalnej pod prywatnym adresem IP i wpis w hostfile wszystkich urządzeń w sieci lokalnej musi wskazywać na na ten prywatny IP tego Linuxa.
Ewentualnie jeżeli masz serwer DNS lokalnie w sieci to można dodać rekord na nim.
  • Odpowiedz
@mlody85: dodawanie każdego urządzenia trochę będzie męczące.
Na routerze nie jestem w stanie tego jakoś globalnie ustawić? To wtedy brama wskazywałaby na tą maszynę i łatwiej byłoby mi to testować.
  • Odpowiedz
@flor4s: @mlody85: sorki za spam. Ustawiłem dns w windowsie tego hosta i niestety, ale też mi nie odpowiada. Wiec suma summarów nie mogę się dostać do tego serwera. Ktoś coś jeszcze?
  • Odpowiedz
@spayker: problem polega na tym, że łączysz się z serwerem przez adres publiczny, a on widząc ze jesteś w tej samej sieci lokalnej odpowiada bezpośrednio ze swojego prywatnego IP.

O ile nie będziesz się łączył przez jego prywatny IP tak jak sugeruje @mlody85 albo nie zrobisz na routerze hairpin NAT zgodnie z sugestią @flor4s to nie zadziała.
  • Odpowiedz