Wpis z mikrobloga

#antynatalizm
Wczoraj postanowiłem zapytać matki, dlaczego z ojcem postanowili mnie spłodzić. Wywiązał się wtedy między nami krótki dialog.

- Mamo, dlaczego razem z ojcem postanowiliście mnie spłodzić? Jaki to właściwie miało cel? Przecież nie było to potrzebne.

- Żebyś mógł nam pomagać, gdy będziemy już starzy.

- Czyli zrobiliście sobie pomagiera na starość?

- Tak.

Koniec

Bardzo mnie to zażenowało, osobiście chyba nigdy nie zrobię tego co oni. Co za pieprzona hipokryzja i samolubność.
Boli mnie, że takim myśleniem pewnie kierują się całe masy płodzących się ludzi.
  • 54
@Sandrinia @SynGilgamesza
To nie jest takie proste. Jeśli trafią do domu opieki państwo zacznie go ścigać o zapłatę. Jedynym sposobem jest pozbycie się praw rodzicielskich. Jeśli natomiast państwo zacznie szukać kasy to polecam skłamać co do zarobków i zaniżać je np. do 2500 na rękę. Bo granicą to 2100 kary za skłamanie są niższe (co prawda jest tam pozbawienie wolności, ale raczej do ciupy nie wsadzą, a państwo może zażądać nawet 2000
via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
@SynGilgamesza: a poza tym narcystyczne jest podejście, myśląc, ze twoje narodziny mają jakiś cel. Po prostu dzieci są zwykłą zachcianką, jak nowy telefon, konsola, auto, mieszkanie, pies czy buty. Ktoś ma ochotę na dzieciaki to sobie je robi. Jest to głównie zachcianka po stronie kobiet, które tłumaczą to "pociągiem do macierzyństwa". Nie znam rozsądnego faceta, który sam by wyszedł z inicjatywą.
Bardzo mnie to zażenowało, osobiście chyba nigdy nie zrobię tego co oni. Co za pieprzona hipokryzja i samolubność.

Boli mnie, że takim myśleniem pewnie kierują się całe masy płodzących się ludzi.


@SynGilgamesza: Brawo, odkryles dlaczego swiat sie kreci.
Jezu jacy wy jesteście egocentryczni.
"Splodzili mnie, CHLIP CHLIP, jacy oni są niedobrzy, skazali mnie na życie CHLIP"

Chłopie ogarnij się, Twoi starzy mieli z Tobą setki, tysiące dni darmowego #!$%@? i wiem co mówię bo jestem ojcem, i jakoś wątpię że Ci wypominają to.
Zrobili sobie gnoma, teraz im cały czas trzeszczy i na koniec powie że jest poszkodowany ( ͡º ͜ʖ͡º)