Wpis z mikrobloga

@pampkijampki zobaczyłabys, jaka świętością jest rodzina w takich Włoszech chociażby (omertà - czyli milczenie przed władzą, jest o wiele silniejsze niż w Polsce), gdzie istnieje nawet termin: femminicidio, na oznaczenie zabójstw kobiet z zazdrości przez ich partnerów (gdyż tak wiele ich jest).
Termin ten jest usankcjonowany prawnie od dwóch lat i jest za to inna kara niż za zwykle zabójstwo - niestety, tak to poważny problem jest.
Znam świetnie mechanizmy, które opisałaś
@Shatter: no Polska najgorszy kraj, mamy lata 20. XXI wieku, a w głowy dalej się wciska, że utknęliśmy na początku lat 90.
Chociażby skały srały, to nie przekonasz żadną statystyką, że przez te 30 lat kraj stał się bezpieczny.
W głowie Polaka dalej masowo kradnie się auta, dalej po 21 dają na ulicy w ryj bez powodu, dalej każde osiedle jest opanowane przez kiboli. #!$%@?, że statystyki mówią co innego. #!$%@?,
@BorowikSzlachetny

Czyli w całej UE się nie baly w anonimowej ankiecie A w Polsce tak?

Może mi jeszcze powiesz, że to że w PL mamy dużo kobiet na kierowniczych stanowiskach i niska różnice zarobków to też dlatego że moja się mówić

@ajuto00 tezę Op potwierdzają badania Eurostatu gdzie była ta sama metodyka w każdym kraju.

@flumpy_bread sprawdź Eurostat.
@KakaowyTaboret: badania eurostatu pokazują wpadają w taki sam błąd jak powyższe. Mało kobiet w Polsce w stosunku do zagranicy zgłasza takie akcje, no i prawo, jest bardziej chroniące kobiety za granicą. Proste.
Holenderkę klepniesz w dupę to poleci pewnie na policję zgłosić gwałt czy tam napastowanie. W Polsce kobieta regularnie gwałcona przez własnego męża i zastraszana tym, że bez niego się nie utrzyma będzie udawać, że wszystko jest ok i wśród znajomych zachwalać męża


@BorowikSzlachetny: Ch... prawda, w każdym kraju jest podobnie i u nas są takie, że tylko krzywo spojrzysz i najlepiej by cię już zgłosiła. Przemoc kobiet wobec mężczyzn też jest
Widać bardzo dobrze np na takich protestach nawet jak policja traktuje kobiety.


odpowiedz
@Mirrak: dokładnie tak, jak protestujących mężczyzn. Czy to jakiś problem?
W sensie ja mam problem z działaniami policji, ale mnie się nie podoba, jak traktowano strajki, bo było to karygodne. Ale co do jakiegoś seksizmu, to akurat traktowali wszyskich równo bez względu na płeć (równo #!$%@?)
nie, nie traktuje. No i to tym bardziej pookazuje jak #!$%@? jest policja w tym kraju, łamiąca prawo xd.


@Mirrak: co #!$%@? nie traktuje xd idz zobacz pod stadion jak traktuje kibicow, przymus bezposredni nie jest lamaniem prawa, lamaniem prawa jest skatowanie kogos na komendzie, z reszta platkosniegowanie, ze kobiety powinny byc traktowane inaczej niz mezczyzni, lols

wiem, ale to nie ma nic wspólnego z naszym tematem.


@Mirrak: no wlasnie
pomijając te badania, to katolicyzm nie uczy szacunku do innych, a jedynie uniżonego podporządkowania oraz przestrzegania zakazów i nakazów narzuconych przez wątpliwy autorytet, co czasem może dawać wrażenie szacunku.


@YellowDogo: Oczywiście, katolicyzm wcale nie naucza, że innych masz traktować tak jak samego siebie. Widzę że weszła sroga projekcja.