Wpis z mikrobloga

Ja nie wiem czy tacy ludzie nie rozumieją że gdy wyrównamy place specjalisty i randomowego pracownika to nikt nie będzie chciał być specjalistą bo po co się wiele lat uczyć i kształcić często za własne pieniądze jak można robić proste nie wymagające rzeczy i zarabiać tyle samo ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Zgnity_Ziemniak: nie każdy jest tak leniwy i pazerny jak ty ( ͡° ͜ʖ ͡
@UberWygryw: w czasach powszechnego dostępu do internetu, kiedy cala wiedza jest na wyciągnięcie ręki, kiedy jest 1000 sposób na zarabianie kasy onlin trzeba być naprawdę leniwym żeby kisić się w robocie 'za dolara' i zwalać jeszcze winę na złego kapitalistę.
Nawet patostreamerzy potrafią zarobic kasę, trzeba tylko chcieć.
@Royal_Email: ale to moja wina? Dojdź do momentu kariery kiedy będziesz takim specjalistą że inna firma zaoferuje Ci 20-30% podwyżki i lepsze inne warunki. Nie wiem czym się zajmujesz, nie wiem jakie masz aspiracje. Mój brat dopiero jak zobaczył po tym jak rozwijała się moja kariera zauważył, że wypruwanine sobie żył 10 lat w jednym zakładzie gówno mu dało i zmienił robotę, wystarczyły 2 lata ciężkiej pracy że teraz konkurencja sama
@HonyszkeKojok: xD a gdzies pisałem że twoja wina? xD i nie, ja nie czekam na awans, własnie pracuje nad portfolio żeby skoczyc do innej firmy na zupełnie inne stanowisko, bo w obrebie tego co robie już nigdzie indziej nie znajde lepiej płatnej pracy. Plus jest taki, że moja praca nie wyżyna mnie jak mokrą szmate wiec mam czas na samorozwój. Takiego komfortu nie ma pracownik amazonu ktory musi #!$%@? od pierwszej
@Royal_Email ale to oczekujesz, że ktoś łaskawie w twojej branży postawi ci kolo domu firmę która będzie płaciła więcej niż konkurencyjna firma żeby mogli cie zatrudnić a ty żebyś nie musiał się przeprowadzać? Tak to działa na całym świecie, chcesz lepszej kasy we własnej branży to się przeprowadzasz i jeździsz za pracą. Dlatego w wielu krajach nie ma kultu własności, mlodzi ludzie nie prą do jak najszybszego kupna nieruchomości tylko wynajmują, żeby
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@UberWygryw: wysokie opodatkowanie pracy i słaba siła nabywcza pieniądza sprawia, że ludzie najmniej wykwalifikowania zarabiają ochłapy i #!$%@?ą za przysłowiową "miskę ryżu" od 1 do 1..

Jesteśmy biednym krajem i dlatego tak to wygląda. Wzrost socjalu, a przez to opodatkowania nie pomaga - jeszcze te rząd tak nakłada te podatki żeby złapać w nie jak największą liczbę osób czyli też tych najmniej zarabiających.. I kółko się kręci.
Niby zarabiają trochę więcej