Wpis z mikrobloga

@kuroszczur: o dzięki, nie zauważyłam większości komentarza, na który właśnie odpowiadałam

Z którą konkretnie częścią definicji koliduje to co napisałam, bo pisanie „wez przeczytaj sobie” nic nie wnosi
  • Odpowiedz
@kuroszczur: ale to tak ostrej definicji nie spełnia i nie spełniała nigdy żadna rzeczywistość. To tylko w podręczniku od ekonomii istnieje.
Dlatego w praktyce za „dobrowolne” uznaje się takie, gdzie rząd nie narzuca ceny minimalnej albo maksymalnej albo nie ogranicza dostępu do rynku. I to jest łamane na niektórych rynkach (przede wszystkim energii, czy bankowym) ale są tez rynki nieregulowane
  • Odpowiedz
@UberWygryw: warto wspomniec ze wykonywana praca jest warta znacznie wiecej, przy minimalnej 2200 netto pracodawca jest w stanie zaplacic 4k tylko panstwo pod groźbą kary smierci (jesli stawisz czynny opor policji) zabiera ponad 50% wypracowanych srodkow
  • Odpowiedz
@eriicforrester: 300 tysięcy dolarów od starych dostał. To nie są niewyobrażalne pieniądze. Już mój ojciec więcej kredytu na firmę wziął XD. A w USA mając sam pomysł możesz dostać od inwestorów dużo więcej nawet na straszne gówno. Patrz chociażby juiceroo
  • Odpowiedz
@Flypho:

Czekaj, to nie ty nie tak dawno produkowałeś wysrywy jakim USA jest zajebistym krajem w porównaniu do Polski? xD Teraz już antykapitalizm?


Czy ty właśnie porównałes supermocarstwo z tym gówno krajem, lol

Raczej beka z #antykapitalizm
  • Odpowiedz