Wpis z mikrobloga

@Kwasna_Ostryga: przecież napisałem, że:

i tak, działania PiSu są żenujące, zgadzam się - ale zdecydowana większość gastro jakoś akceptuje warunki gry, więc powinni wszyscy.


więc twoja dygresja na temat kościołów i Morawieckiego z krasnoludami jest zbędna, bo się z nią zgadzam.

Umówmy się, wzrost zachorowań to skutek puszczenia dzieciaków do szkół, kropka.


był to jeden z czynników, ale nikt chyba nie ośmieliłby się postawić tezy, że to jedyny powód. Gastronomia przyczyniła
@BlackFett: to jakiś odsetek, którzy się faktycznie wystraszył nielegalnych rozporządzeń - w samej Łodzi co druga siłownia działała normalnie pod pretekstem przygotowania do zawodów lub „swietowania kultu sportu”. Wiele hoteli również kombinowało choćby z podpisywaniem przez gości umów o dzieło lub z podróżami służbowymi. To są fakty i ja osobiście bardzo popieram takie działania, na nielegalne rozporządzenia trzeba reagować równie „nielegalnymi” działaniami.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kwasna_Ostryga: tak i tak. Sam mieszkam w Karpaczu i doskonale wiem jak wyglądała sytuacja zarówno w hotelach jak i na siłowniach. Było dokładnie tak jak piszesz. Post dotyczy restauracji i do tego się odnoszę bo tego się nikt nie odważył zrobić.
@Tywin_Lannister: Jeśli naprawdę uważasz, że otwarte knajpy przyczyniły się do wzrostu zachorowań, to nie mam pytań. Zamknijmy może tez hipermarkety, w których ludzie gnieżdżą się przy mrożonkach albo pomidorach, o kasach nie wspomnę. Wzrost zachorowań to a) sezon grypowy, a przypomnę, że testy nie do końca są wiarygodne jeśli chodzi o odróżnianie grypy od COVID i pewnie cześć jest przekłamana, b) wyjebongo ludzi na dystans społeczny, higienę i maseczki - w
@BlackFett: Być może są takie knajpy, wiesz, my również de facto robimy rzeczy, które są wg konstytucji bezpodstawne (vide siedzenie w domu, bo Mati wyszedł na konfe i tak powiedział), baliśmy się tak samo mandatów i kar, jak pewnie boja się restauratorzy obecnie. Ale ci, którzy są odważni i są gotowi walczyć o swoje prawa maja wygrana w kieszeni, wiec po prostu im kibicuję.
@Kwasna_Ostryga: Miałem nie komentować wywodów kilku dzbanów tutaj. Ale propononuje im powiedzieć swoje opinie moim znajomym prosto w twarz, ze dobrze, ze zamknięte gastro. Dodam, ze nawet jeśli dostali ochalp od zasrajrzadu, to musza płacić co miesiąc czynsz itp (nie każdy ma farta, ze wynajmuje od UMŁ), a oboje rzucili robotę, żeby klub mieć. Z przyjemnością bym patrzył jak daja takim mądralom w mordę. I znam wiecej takich osób. I z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Tywin_Lannister: Dziwisz się że kombinują? Mają pozamykane biznesy od dobrych 2 miesięcy, nie wiadomo na jak długo jeszcze a rachunki same się nie zapłacą. To że se mogą na wynos nic nie zmienia bo na wynos to se może sprzedawać pizzeria czy inny makdonald. Restauracje często nie polegają na jedzeniu na wynos bo nie ma na to popytu. Nikt nie idzie do jakiejś dobrej, wykwintnej restauracji by brać żarcie na wynos.
@Kwasna_Ostryga: Owszem, gastronomia przyczyniła się do tego stanu i to nie moje subiektywne zdanie.

Natomiast twoje wnioski nie bazują na badaniach ani tezach ludzi, którzy uchodzą za autorytety w omawianej dziedzinie, tylko brzmią rodem z obiadu u starych. Jakieś domysły i wolne przemyślenia Janusza jedzącego pulpety nie są podstawą do dalszej dyskusji. Wybacz.

@michalec: Chętnie powiem twoim znajomym to co powinni wiedzieć i rozumieć gdyby byli dojrzali. Ich biznes nie
przykładem najbardziej niekooperatywnego narodu w historii dziejów


@Zamanosuke: jeżeli mówisz o politykach którzy nie potrafią nic zrobić zgodnie z prawem które sami ustanawiali przez ostatnie kilkadziesiąt lat to masz rację

skoro po tylu latach pracy nie potrafią nawet porządnie ustawy napisać albo doczytać konstytucji i się muszą potem tłumaczyć na twitterze że nie o to chodziło to #!$%@?ć ich decyzje, polacy poradzą sobie pomimo polityków