Wpis z mikrobloga

Wydali niedokończonego zbugowanego krapa, który powinien co najwyżej trafić do steam early access, ( gra w wersji beta) a nie jako pełnoprawna nextgenowa gra za 200zł. Mimo to gracze się rzucili na nią, jak na karpia za 9,99zł kilo w biedronce przed wigilią. Do tej pory sprzedali 13 milionów kopi. Koszty wyprodukowania gry już dawno im się zwróciły. Ciekawe na co oni liczyli? Że zarobią na naiwnych graczach, którzy kupią grę w ciemno przed premierą, a później jakoś to będzie, gra będzie łatana przez następne dwa lata, oraz w międzyczasie wypuści się płatne dlc, żeby jeszcze więcej studio zarobiło?
Wbrew pozorom to dość smutna wiadomość, że tak niedopracowana gra jest najlepiej sprzedającym się tytułem. Udowadnia to tylko tyle, że można mieć dobry plan, wykonać go byle jak na #!$%@?, oaz wystarczy zainwestować odpowiednio w marketing typu recenzenci i sztuczny hype, bo wiecie hehe kENAU REEVES, a produkt się sprzeda, nawet jeśli będzie miał ogromne wady.
To raczej źle wróży na przyszłość.
#cyberpunk2077 #gry #cdprojektred #ps4 #konsole #takaprawda #cp2077
źródło: comment_1608884434VvME3DHfYbADSklwippHfU.jpg
  • 159
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Pawci0o: Cyberpunk ma mnóstwo zalet i absolutnie tą grę pokochałem, ale nie da się ukryć, że ma duże problemy. Kompletnie się tego nie spodziewałem, ale w Cyberpunku najlepsze dla mnie nie były strzelaniny czy potyczki z wrogami, tylko te spokojne momenty, jak kolacja u Rivera, siedzenie przy ognisku z Panam, zakończenie z nomadami czy pływanie z Judy, tymi fragmentami cyberpunk kupił mnie totalnie i za te momenty jestem w stanie grze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pawci0o: Nie rozumiem ludzi takich jak ty. Robisz z Cyberpunka klapę dekady, a sporo takich jak ty potem idzie i kupuje sobie takie watch dogs legion i się cieszy, że dostał kolejną grę, która względem poprzedniczki niczym się nie różni, ale optymalizacja leży i będzie leżeć. Z dwojga złego wolę kupić grę, która jednak dostaje te patche i gra jest poprawiana niż produkt, który jest niczym innym niż kopiuj-wklej poprzedniej części,
@AnimalMotherPL0: Jestem po 2 misji głównej z Panam ( reszta głównych nie dotknięta), dawno mnie tak misje nie wciągnęły. Jak postać jest rozbudowana to pokazują się nowe opcje dialogowe, inaczej do misji można podejść. Więc dziwie się jak można skończyć w 15 h lecąc tylko głównym wątkiem.
@Pawcio_cukierek: Bo tak działają ludzie. Wybraliście sobie kozła ofiarnego, gdzie dla was niedopuszczalnym jest wypuszczenie gry w takim stanie, ale nie zauważacie tego, ile gier wychodzą w gorszym stanie i za większe pieniądze. Dodatkowo ci producenci nie obiecują żadnych popraw związanymi z grami i ludzie akceptują ten stan rzeczy. CDP porwało się trochę z motyką na Słońce i się przeliczyli, ale czym się bronią inni producenci, którzy wydają ciągle te same
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kokos1235: Pomijając to że między CDPR a Ubisoftem/EA/Activision jest jeszcze masa innych studiów które wydają wartościowe gry, to nawet AC unity nie był tak mocno zbugowany jak CP2077. I dodatkowo ACU został zjechany od góry do dołu za błedy mimo że w tej grze wtedy zmienili bardzo dużo, ale i tak następny AC nie przyjął się tak dobrze i Ubi musiał całkowicie zmienić formułę serii. Gdyby CP wydało UBI to nikt
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cin123654: To chyba jest możliwe, bo sam główny wątek nie wydaje się jakoś specjalnie długi, choć ciężko mi to potwierdzić, bo w międzyczasie starałem się robić wszystkie większe zadania poboczne, przez co na liczniku mam jakieś 45 - 50 o ile się nie mylę
@AnimalMotherPL0: Lecąc od A do B można zrobić 15 h. Bez pobocznych nie ma dodatkowych opcji zakończenia, wybory w grze to też możliwość rozegrania niektórych misji pobocznych. I nie zawsze wykonanie pobocznej misji zgodnie z zaleceniami to jedyne rozwiązanie zadania.

Nawet nierozwijanie postaci daje mniej wyborów w głównym wątku, czemu ta gra zyskała "hejt" bo celowo szukano błędów, a nie patrzono na grę jako całość.

Od lat nie byłem tak wciągnięty
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cin123654: generalnie pomijanie misji pobocznych w C2077 jest dla mnie ogromną stratą, bo te w większości są rewelacyjne i wciągające, totalnie niczym nie odstające od głównego wątku, jak choćby misja z ukrzyżowaniem, cały wątek Rivera czy Jefferersonów, które są po prostu wow
@AnimalMotherPL0: Faktycznie ciężko jest się przestawić na tą grę ( przed premierą byłem w trakcie WD L i Assasyna V) - i szok co do całego interfacu. Ale kilka godzin i spokojnie ogarnąłem co gdzie i jak ( która ostatnio gra ma tak rozbudowane menu postaci i jej rozwoju) , i żeby się nie rozbijać ogarniam sobie tylko CP tak po 2-3 godzinny dziennie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cin123654: ja uparłem się, że chcę skończyć C2077 w jedym ciągu, nie przerywając go innymi grami, i kurde, muszę przyznać, że początkowo całe menu ekwipunku, ulepszeń itp. Strasznie mnie przytłoczyło, bo nie oszukujmy się, nawigacja i czytelność menusów nie jest perfekcyjna. Z drugiej strony, i tak jest lepiej niż w Ghost Recon: Breakpoint XD
@AnimalMotherPL0: Po zapoznaniu się z menu jest naprawdę spoko, skróty klawiszowe raz dwa przenoszą w odpowiednie menu, wiadomo co szukać... Ale prawda jest że nie można tej gry przerywać inną żeby nie stracić ciągu. Myślę że spokojnie grę rozciągnę do końca stycznia - nie spieszy mi się :)
@cin123654: Chłopie, ale czy ty wychwalasz w ultra hypowanej grze z 2020 roku, że misje da się zrobić na kilka sposobów czyli tak jak to działa w sporej ilości gier nawet sprzed 20 lat? Kogoś jeszcze bawi, że może wejść i strzelać albo wejść bokiem i nie strzelać? Problemem cyberpunka jest to, że masz kilka dróg które nie robią nic, nie ma absolutnie znaczenia w jaki sposób misje wykonasz, nie ma
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cin123654: ja gram na xboxie, więc nie mam skróty klawiszowe u mnie nie działają xD Zaczynałem łapać się na tym, że rozpoczynałem kilka nowych gier na raz i później wracając do którejś z nich kompletnie nie pamiętałem sterowania. Przeszedłem połowę Spider-Mana na PS4, zrobiłem przerwę żeby ograć kilka gier na xboxie i po powrocie do Spider-Mana musiałem się go uczyć praktycznie od nowa xD Teraz staram się kończyć jedną grę i
@Tasde:
COD - ciągnie od A do B za rączkę
Assasyn V - mimo żę każdego wciągnąłem ten mi nie pasuje za dużo kopiuj/wklej
WD L - ciągnie od A do B ale daje możliwość rambo/ po cichu - no i trzeba znać poprzednie części najlepiej
Każda Mafia - od A do B - Mafia z tego roku to piękny powrót do przeszłości ale ciągle liniowa do bólu
Tomb Raider -
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tasde: częściowo się zgodzę, szczególnie wyboru "nomad - punk - korp" to czysta iluzja, która zmienia praktycznie tylko pierwsze 5 minut rozgrywki. Ale nie przesadzajmy, że 2077 nie robi niczego dobrze, bo w mojej opinii ma sporo zalet, które niestety przykryte są grubą ilością wad
@AnimalMotherPL0:

CP to dwie gry:
Na konsole z dużą ułomnością bo jednak spora gra, a bez oszukiwania się konsole to relikty przeszłości w odniesieniu do PC
Na PC gra miód graficzny, z drobnymi błędami głównie spowodowanymi kolizją obiektu
@AnimalMotherPL0: Też musieli przyciąć sporo graficznie żeby to było w miarę płynne, ale nie dziwię się jak top PC rozkładane są na kolana ilością efektów + jakością tekstur.

A z tego co wyczytałem można odblokować jeszcze wyższe ustawienia Psychu dla każdego trybu graficznego - ale to dopiero za 2 lata przy next gen GP.
@cin123654: CoD xD Filmowa kampania na 3 godziny w grze opartej głównie na multi, jeszcze Fifę albo NFSa wymień.
Assassyn - masa misji, fabuła jak to w Assassynach niezbyt ale sporo przyjemnych mechanik które działają.
WD:L - gówno nie gra a mimo to technicznie wykonana dużo lepiej niż Cyberpunk a do tego dużo większa interakcja ze światem.
Mafia - gra-film na kilka godzin, nic specjalnego ale i nic specjalnego nie obiecywano.
@Tasde: ja tylko pokazałem parę dużych pozycji gdzie jest od A do B bez wiekszęgo wyboru jak zrobić daną misję w grze.

CP dobrze oceniaja ci co siedzą w niej 60 + h , gorzej co szli od A do B wątkiem głównym bez dodatkowych opcji zakończenia gry, oraz ci co siedzą na YT i szukają filmikow z błędami a sami nie grali.

Jak debil biega ? Normalnie idzie spacerem powoli,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tasde: Choćby projekt miasta, model strzelania czy ciekawe misje poboczne. Tak naprawdę niemal wszystko można sprowadzić do własnych preferencji, bo mi przykładowo skradanie nie sprawiało żadnych problemów a strzelanie sprawiało więcej frajdy z biegiem rozgrywki. Co do jednego muszę się zgodzić, i jest to martwy świat, masa bugów i nieistniejące AI zarówno przeciwników jak i mieszkańców NC, tego nie da się przemilczeć i taka implementacja tego typu rzeczy w takiej grze
@cin123654: Ale to mówie, napisz jeszcze Fifę, każdą grę wyścigową, jakieś nowele, o Until Dawn też od A do B a nie, czekaj tam też po sznurku wszystko a jednak cała gra oparta jest o wybory które mają realny wpływ na wszystko.
Jak to się ma do gry która miała być open worldem z masą wyborów fabularnych a jest open worldem bez open worldu i bez wyborów?
A grę oceniają pozytywnie
@Pawcio_cukierek: Ładnie powiedziane. Ostatnią grą zjechaną w wydaniu Ubi był Assassin sprzed 6 lat. Ile tych patchy wyszło to nawet nie wiem, ale ogrywałem w bólach grę prawie 2 lata po premierze i wbić się na stabilne 25 klatek na ps4 było wyzwaniem. Przez te 6 lat wychodziły kolejne gry, które formułą od poprzedniczek wiele się nie różniły, graficznie też, nadal były te same glitche, ale co z tego. Dla mnie
@Tasde: pokazałem film z przejścia nie biegu postaci, na początku grania zwiedzałem miasto pieszo i postać szła ! a pokaż grę z tak rozwiniętym miastem ( wielopoziomowym na dodatek )

Względem pozycji nowych wybór fabularny jest spory, a co powiesz na wybór fabularny w nowym assasynie :
a) zapłać mi tp coś dostaniesz
b) nie mam kasy musze wpaść na wioskę i sam dorwać
@kokos1235: WD L i poprzednie to typowe od A do B żeby zaliczyć zadanie z możliwością wyboru robocik/rambo. Miasto jest jako dodatek i tyle. śledził ktoś tam drony latające czy robią coś ciekawego czy tylko lecą sobie przez miasto ?
@AnimalMotherPL0: No ale właśnie w tym jest cały problem - to nie są preferencje tylko fakty. Projekt miasta fajny i co z tego, skoro to makieta w której niczego nie ma? Jakby zrobili o 50% mniejsze miasto to byś nie zauważył bo w większości nie ma niczego.
To samo strzelanie, rzeczywiście wyszło im fajnie a obawiałem się drewna jak z Fallouta 3 tylko co z tego fajnego strzelania, skoro strzelasz do
@nofink: https://www.reddit.com/r/cyberpunkgame/comments/kcve8s/promised_but_missing_feature_list_will_update/

Te fałszywe obietnice bardzo mocno wpłynęły na ilość sprzedanych kopii i gdyby chociaż połowa z tego była dodana to gierka top 10 rpg wszechczasów i wyszedł niedorobiony kotlet z przykrótka fabuła i małą ilością interesujących zadań pobocznych. Nie rozumie jakim cudem masz 250% wiecej plusow niz OP...
taka "wyrozumiałościa" sami wkładacie sobie czarnego bydlaka wiadomo gdzie na przyszłość. DLC tez sie zaczęło od jednego konia w oblivion xd
@lone: Z innej mańki kilkunastoletniej - ile obiecywał M$ projektem Windows Longhorn ? Miałbyć next gen systemu operacyjnego, a co dostaliśmy Vistę ! , i co ? i nic świat toczy się dalej.
@lone: Mi chodzi o fakt że takie obiecanki a realia były i będą - szkoda tylko że Polacy swój rodzimy produkt tak szkalują. Jakby to było Francuskie studio, to Francuz stałby murem mówił że to cudowne ( byłem we Francji i wiem co znaczy u nich patriotyzm )
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tasde: Nie wszystko musi być oceniane przez pryzmat całości. Dla mnie projekt miasta jest świetny i to jest dla mnie zaleta. Beznadziejne AI, to jest dla mnie wada. Model strzelania jest fajny, i to jest zaleta, głupi przeciwnicy to wada, dwie różne rzeczy. Zawsze przy ocenianiu gier biorę pod uwagę jej poszczególne elementy. Ten sam motyw jest w wspomnianej Mafii 3, klimat i wygląd New Bordeaux jest fantastyczny i to jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tasde: W assassynie brak wyborów jest nawet uzasadniony fabularnie (animus) ale ci bedą to porównywać xD W sumie to nawet świadczy o tym jak słaby jednak jest cyberpunk. Przed premierą nawet najwięksi fanboye rzucali na lewo i prawo porównaniami do GTA V czy że CDPR będzie nowym R* a teraz już muszą porównywać go do najpopularnieszych tasiemców żeby wyszło że istnieją też gorsze gry.
@cin123654: Tak zgadzam sie, byly i beda, co nie znaczy, ze nie powinno sie tego szkalowac. Bo wlasnie wtedy moze nastapic jakas zmiana. Gdyby nie bylo sufrazystek kobiety dalej nie mialyby prawa glosu ( ͡° ͜ʖ ͡°)Stałbym za tym murem gdyby mnie nie okłamali co do jakości produktu. A jakbyś kupił sobie troche RAMu i na pudełku pisałoby 16gb a dostałbyś 8gb to nadal uważasz, że patriotycznie
@lone: Można zrobić to w cywilizowany sposób - dać swoją recenzję opisującą za i przeciw, co bym poprawił. A nie obrzucanie błotem za grę w której policja źle działa, czy 1000 mieszkańców nie ma idealnego życia, mimo że gra fabularnie masakruje ostatnie pozycje

@Pawcio_cukierek: Do tej pory Assasyn miał jakieś tam wybory, najnowszy ogranicza się do : mam kasę dawaj mi to, nie mam kasy zabiję cię i sam zabiorę.
@cin123654:

Spacer po nocnej części, V chodzi nie biega !

Ty ślepy jesteś? O tym właśnie mówię i to jest bieg a nie chód, nie ma w tej grze chodzenia. A skoro tak dużo grałeś to zapewnie wiesz czym chód jest, bo czasem się włącza gdy masz za kimś iść - wtedy działa ale tylko wtedy.
Nie wiem, czy nie zauważasz tego, że twoja postać chodzi szybciej od NPCów? Grałeś w
@Tasde: Wciska W, moja postać idzie jak w każdej grze ( filmik jest mój więc tak grałem i gram nadal), wciskam shift + W dostaję bieg ( jak w każdej grze ), w realu każdy człowiek też wolniej i szybciej chodzi

Rzeczy ukryte to smaczek, bo trzeba poznać miasto - a nie wszystko na tacy, w której grze tyle fanu daje szukanie ester eggów ? jest już co najmniej 20-30 a
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cin123654:

Do tej pory Assasyn miał jakieś tam wybory, najnowszy ogranicza się do : mam kasę dawaj mi to, nie mam kasy zabiję cię i sam zabiorę. We wcześniejszych było trochę lepiej


Który? 2? Brotherhood? Może black flag, Unity albo chociaż Syndicate? Wybory zostały dodane dopiero w odyssey i fanom serii się to nie podoba bo poprostu nie pasuje do gry w której według fabuły odtwarzamy historię a nie ją tworzymy.
@cin123654:

Wciska W, moja postać idzie jak w każdej grze ( filmik jest mój więc tak grałem i gram nadal), wciskam shift + W dostaję bieg ( jak w każdej grze ), w realu każdy człowiek też wolniej i szybciej chodzi

Czyli jesteś ślepy... Nie, twoja postać biegnie albo sprintuje, chodzić nie potrafi na klawiaturze... jak jeszcze ci to mam wytłumaczyć, żeby dotarło, że twoja postać tylko i wyłącznie biega? Chyba,
źródło: comment_1608941232YUwyHAxKvlj7uq3d4jn0C4.jpg
Widać graficznie lewy obrazek kilka lat młodszy od prawego - nieźle gra dostała graficzny zjazd.

Na co dzień dużo biegam, wiec w grach też lubię ;)

A drugie nadal nie rozumiem czemu porównuje się błędy CP np do GTA 5 gdzie gra jest poprawiana od tylu lat, a CP jest na rynku 14 dni ? czemu nie ma porównania do GTA w 2 tygodnie po wyjściu na rynek ?

Pamietam nie ma