Wpis z mikrobloga

Wydali niedokończonego zbugowanego krapa, który powinien co najwyżej trafić do steam early access, ( gra w wersji beta) a nie jako pełnoprawna nextgenowa gra za 200zł. Mimo to gracze się rzucili na nią, jak na karpia za 9,99zł kilo w biedronce przed wigilią. Do tej pory sprzedali 13 milionów kopi. Koszty wyprodukowania gry już dawno im się zwróciły. Ciekawe na co oni liczyli? Że zarobią na naiwnych graczach, którzy kupią grę w ciemno przed premierą, a później jakoś to będzie, gra będzie łatana przez następne dwa lata, oraz w międzyczasie wypuści się płatne dlc, żeby jeszcze więcej studio zarobiło?
Wbrew pozorom to dość smutna wiadomość, że tak niedopracowana gra jest najlepiej sprzedającym się tytułem. Udowadnia to tylko tyle, że można mieć dobry plan, wykonać go byle jak na #!$%@?, oaz wystarczy zainwestować odpowiednio w marketing typu recenzenci i sztuczny hype, bo wiecie hehe kENAU REEVES, a produkt się sprzeda, nawet jeśli będzie miał ogromne wady.
To raczej źle wróży na przyszłość.
#cyberpunk2077 #gry #cdprojektred #ps4 #konsole #takaprawda #cp2077
Pawci0o - Wydali niedokończonego zbugowanego krapa, który powinien co najwyżej trafić...

źródło: comment_1608884434VvME3DHfYbADSklwippHfU.jpg

Pobierz
  • 159
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tasde: Nie wszystko musi być oceniane przez pryzmat całości. Dla mnie projekt miasta jest świetny i to jest dla mnie zaleta. Beznadziejne AI, to jest dla mnie wada. Model strzelania jest fajny, i to jest zaleta, głupi przeciwnicy to wada, dwie różne rzeczy. Zawsze przy ocenianiu gier biorę pod uwagę jej poszczególne elementy. Ten sam motyw jest w wspomnianej Mafii 3, klimat i wygląd New Bordeaux jest fantastyczny i to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tasde: W assassynie brak wyborów jest nawet uzasadniony fabularnie (animus) ale ci bedą to porównywać xD W sumie to nawet świadczy o tym jak słaby jednak jest cyberpunk. Przed premierą nawet najwięksi fanboye rzucali na lewo i prawo porównaniami do GTA V czy że CDPR będzie nowym R* a teraz już muszą porównywać go do najpopularnieszych tasiemców żeby wyszło że istnieją też gorsze gry.
  • Odpowiedz
@cin123654: Tak zgadzam sie, byly i beda, co nie znaczy, ze nie powinno sie tego szkalowac. Bo wlasnie wtedy moze nastapic jakas zmiana. Gdyby nie bylo sufrazystek kobiety dalej nie mialyby prawa glosu ( ͡° ͜ʖ ͡°)Stałbym za tym murem gdyby mnie nie okłamali co do jakości produktu. A jakbyś kupił sobie troche RAMu i na pudełku pisałoby 16gb a dostałbyś 8gb to nadal uważasz, że
  • Odpowiedz
@lone: Można zrobić to w cywilizowany sposób - dać swoją recenzję opisującą za i przeciw, co bym poprawił. A nie obrzucanie błotem za grę w której policja źle działa, czy 1000 mieszkańców nie ma idealnego życia, mimo że gra fabularnie masakruje ostatnie pozycje

@Pawcio_cukierek: Do tej pory Assasyn miał jakieś tam wybory, najnowszy ogranicza się do : mam kasę dawaj mi to, nie mam kasy zabiję cię i
  • Odpowiedz
@cin123654:

Spacer po nocnej części, V chodzi nie biega !

Ty ślepy jesteś? O tym właśnie mówię i to jest bieg a nie chód, nie ma w tej grze chodzenia. A skoro tak dużo grałeś to zapewnie wiesz czym chód jest, bo czasem się włącza gdy masz za kimś iść - wtedy działa ale tylko wtedy.
Nie wiem, czy nie zauważasz tego, że twoja postać chodzi szybciej od NPCów? Grałeś w tą
  • Odpowiedz
@Tasde: Wciska W, moja postać idzie jak w każdej grze ( filmik jest mój więc tak grałem i gram nadal), wciskam shift + W dostaję bieg ( jak w każdej grze ), w realu każdy człowiek też wolniej i szybciej chodzi

Rzeczy ukryte to smaczek, bo trzeba poznać miasto - a nie wszystko na tacy, w której grze tyle fanu daje szukanie ester eggów ? jest już co najmniej 20-30 a zapewne jest tyle tego ukrytego że będzie wychodzić z czasem

Jeżeli miasto w CP jest puste, to w GTA miasto to raczej wiocha zabita
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cin123654:

Do tej pory Assasyn miał jakieś tam wybory, najnowszy ogranicza się do : mam kasę dawaj mi to, nie mam kasy zabiję cię i sam zabiorę. We wcześniejszych było trochę lepiej


Który? 2? Brotherhood? Może black flag, Unity albo chociaż Syndicate? Wybory zostały dodane dopiero w odyssey i fanom serii się to nie podoba bo poprostu nie pasuje do gry w której według fabuły odtwarzamy historię a nie ją
  • Odpowiedz
@cin123654:

Wciska W, moja postać idzie jak w każdej grze ( filmik jest mój więc tak grałem i gram nadal), wciskam shift + W dostaję bieg ( jak w każdej grze ), w realu każdy człowiek też wolniej i szybciej chodzi

Czyli jesteś ślepy... Nie, twoja postać biegnie albo sprintuje, chodzić nie potrafi na klawiaturze... jak jeszcze ci to mam wytłumaczyć, żeby dotarło, że twoja postać tylko i wyłącznie biega? Chyba, że dla ciebie bieganie to też chodzenie tylko kilka razy szybsze niż inni...

Rzeczy ukryte to smaczek, bo trzeba poznać miasto - a nie wszystko na tacy, w której grze tyle fanu daje szukanie ester eggów ? jest już co najmniej 20-30 a zapewne jest tyle tego ukrytego że będzie wychodzić
Tasde - @cin123654: 
Wciska W, moja postać idzie jak w każdej grze ( filmik jest mój ...

źródło: comment_1608941232YUwyHAxKvlj7uq3d4jn0C4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Widać graficznie lewy obrazek kilka lat młodszy od prawego - nieźle gra dostała graficzny zjazd.

Na co dzień dużo biegam, wiec w grach też lubię ;)

A drugie nadal nie rozumiem czemu porównuje się błędy CP np do GTA 5 gdzie gra jest poprawiana od tylu lat, a CP jest na rynku 14 dni ? czemu nie ma porównania do GTA w 2 tygodnie po wyjściu na rynek ?

Pamietam nie ma
  • Odpowiedz
Jeden gorszy od drugiego, wszyscy się przekrzykują i po co?

Fakty są takie: Gra obiektywnie oscyluje średnia+/dobra-, a CDPR spitolił, wypuścili tą grę za wcześnie i oszukali konsolowców.
Nie ma znaczenia czy grasz na komputerze NASA, czy na ziemniaku podpiętym do kalkulatora, CDPR zdżebali, a gra nie jest ani trochę przełomowa, rewolucyjna, albo szczególnie wybitna. Choć nie jest też całkowitym parującym klockiem jak niektórzy twierdzą. Miała i ma potencjał, ale zarząd CDPR
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tasde: jako, że zawsze przykładam bardzo dużą wagę do odwzorowania broni i systemu strzelania w grach, tak strzelanie samo w sobie, nawet do ścian też ma dla mnie znaczenie. A przeciwnicy mogą być głupi, ale jeżeli broń ma #!$%@?ęcie, to i tak strzela mi się przyjemnie, na tym opera się dosłownie cała rozgrywka w Mafii 3. No i nie przesadzam z rozdrabnianiem tych elementów, bo takie są "moje własne" kryteria
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pawcio_cukierek: To odpowiedź na kilka postów wyżej żę są gry które dają możliwość wyboru i wpływa na rozrywkę, więc dałem przykład jak to jest zrealizowane w bardzo dużej pozycji


@cin123654: Tylko assassyn to zły przykład bo tam wybory nawet nie mogą mieć dużego wpływu na rozgrywkę ze względu na lore. Musieli to jakoś rozwiązać żeby dodać te wybory i jednocześnie aby nie było to za bardzo sprzeczne z
  • Odpowiedz
@Pawci0o: ciekawe czy te 13milionów to juz przed zwrotami czy po? to co wydali do sklepów to własność CDP czy sklepów? była akcja mega zwrotów, i z tego co wiem te 13 milionów to ogłaszali przed aferą./
jeżeli to towar sklepów to zapewne zwrócą do cdp. zależy jaka umowa, albo będą dawać za bezcen jak przy Sralout 76
  • Odpowiedz
@labuz: Podobno po, ale kto tam wie: https://twojepc.pl/news40905/Cyberpunk-2077-sprzedany-w-liczbie-ponad-13-milionow-kopii.html

O premierze gry Cyberpunk 2077 można z całą pewnością powiedzieć dwie rzeczy. Po pierwsze był to sukces, bo już 8 milionów zamówień z przedsprzedaży pozwoliło spłacić koszty opracowania gry. Po drugie, że towarzyszył jej niepotrzebny zamęt związany z różnymi błędami, który przesądził o uruchomieniu programu zwrotów. Po jego zakończeniu CD Projekt postanowił pochwalić się wynikiem sprzedaży, informując że do 20 grudnia włącznie
  • Odpowiedz
w sumie liczba brutto się zgadza, wrzucą inwestorom, "Klienci kupili 13mln kopii", a to że zwrócili 5 mln to sczegół, ale nadal sprzedaliśmy 13 mln. powinni napisąc ile mieli zwrotów
  • Odpowiedz