Wpis z mikrobloga

Najbardziej bym chciał wiedzieć skąd się wziął sukces tej aplikacji, której brakuje podstawowych udogodnień.


@gobi12: Normalizacja tras, korekta wysokości, błędów odczytu.
Segmenty, ściganie się ze znajomymi, fly-by
Wyzwania i promocje różnych firm, akcje charytatywne
Dość mocna analiza swoich wyników, analiza czasów na trasach które nawet nie muszą być zdefiniowane wystarczy, że pokrywa się GPS
Plany treningowe, planowanie tras
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@gobi12:
Patrz na czas moving time(czas aktywności) i elapsed time(czas całkowity). W ten pierwszy czas nie będą wliczane przerwy np. na schowanie telefonu

Najbardziej bym chciał wiedzieć skąd się wziął sukces tej aplikacji, której brakuje podstawowych udogodnień.


Większość użytkowników nie korzysta ze Stravy jako aplikacji do nagrywania aktywności, tylko mają oni automatyczny export aktywności z innych aplikacji.
Strava jest dla poważnych ludzi kup sobie jakiegoś garmina lub sunto a nie biegasz jak grazyny i janusze z 6 calowym tabletem na ręce


@HHokuss: Aha. Wcale nie biegam. Tylko jeżdżę i jeżdżę raczej turystycznie z mapownikiem na ramie, w którym mam telefon. Czyli widać dałem tag #kolarstwo nie na darmo i wychodzi na to, że to jest apka dla tych gości co jeżdżą #!$%@? w spandex od stóp do głów
@PortalZeSmiesznymiObrazkami: Wręcz przeciwnie. Tym ruchem wymuszonym GDPR i prawem zrobili pośrednio filtrację ludzi którzy nie są tym zainteresowani. Dzięki temu w dużych miastach mapa nie jest tak zawalona że przeglądarka siada. Niby nie zobaczysz wszystkich, ale po co widzieć ludzi którzy nie są zainteresowani fly-by? Dla mnie to spoko opcja bo można się z kimś później zgadać jak się spotkacie.

@gobi21

No dokładnie po to, żeby mieć czas w spokoju schować
nie ma tak podstawowej opcji jak opóźnienie startu, żeby mieć 15, 30 czy 60 sekund na schowanie telefonu do kieszeni/sakwy/plecaka zanim się ruszy?


@gobi12: Ale serio potrzebna jest ci taka opcja, gdy - jak to sam napisałeś - jeździsz raczej turystycznie i z mapownikiem? Moim zdaniem raczej nie, no bo niby co ci da te kilka sekund? Takie opóźnienie to ma sens jak ktoś się ściga lub ma rozpisany plan treningowy,
  • 0
@PortalZeSmiesznymiObrazkami: @niepoprawny_pesymista: macie rację że to był też dobry feature na odkrywanie tras.

Z tą anonimizacją nie jest takie proste bo ślad nawet po ukryciu kto jechał może posłużyć do rozróżnienia lub nawet określenia użytkownika, a to już argument żeby tego w ogóle nie ujawniać w myśl gdpr.
Ostatnio miałem podobny przypadek w projekcie z jeszcze bardziej losowymi danymi (id usera zamaskowane w jedną stronę) i też była afera że