Wpis z mikrobloga

Pracuje nad strzelanką multiplayerową. Docelowo platforma PC z opcją na androida. Gra już wyszła z fazy prototypu i jest to grywalna alfa. Serwer gry radzi sobie dobrze na kilka instancji, nie robiłem jeszcze testów obciążeniowych na dużą ilość graczy. Obecnie dokładam kolejne animacje i efekty, pracuje nad trybami rozgrywki, oraz będę projektował mapy do potyczek. #gamedev #unity3d
dziki_dziki - Pracuje nad strzelanką multiplayerową. Docelowo platforma PC z opcją na...

źródło: comment_16086186542pmbHX9EpVNI0CB8RM7LA3.jpg

Pobierz
  • 140
  • Odpowiedz
@dziki_dziki: jasne, jasne, źle jest dawać sobie ogromnie wielkie cele, tym bardziej, jak robi się samemu, a z tego, co piszesz, wnioskuję, że chyba tę grę robisz sam. Od ambitnych projektów ważniejsza jest umiejętność dokańczania. Z takim gotowym (albo grywalnym, w dużej mierze skończonym) projektem masz o wiele lepsze fundamenty do rozwoju w branży :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Kiro: teraz ludzie siedzą na światłowodach no i jak się chce aby sporo graczy grało to UDP to trochę za mało, żeby wyjść na świat :)

@dziki_dziki: nei rozumiem co masz na myśli, możesz rozwinąć? :)
  • Odpowiedz
@Filopuk: z tym dokańczaniem zawsze jest ciężko, ale pracuje nad sobą. Tak robię projekt sam. @matka_boska_w_klapie a jakie szczegóły Cię interesują? @Dominik_sspam Nie mam zrobionej walidacji cheató, wiem jak bardzo to jest ważne, mam to w planach ale dopiero będzie to później robione. @InterferonAlfa_STG narazie najlepszym wsparciem będzie dobre słowo na wykopie lub po prostu opinia co sądzicie o moim projekcie, żebym wiedział czy obrałem dobry kierunek
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama: programowania od 10 roku życia, unity3d od 2017 i już wtedy grzebałem przy socketach, żeby poznać, ale słabo wychodziło, a tą grę robię od początku tego roku z małą przerwą podczas lata.
  • Odpowiedz
@Kiro: chodziło mi o to, że teraz są inne czasy i inne możliwości niż to co kiedyś było, trzeba brać to co jest i działać, zawsze najtrudniej jest zacząć, jak już się zrobi ten pierwszy krok to już potem jakoś idzie :)
  • Odpowiedz