Wpis z mikrobloga

Pracuje nad strzelanką multiplayerową. Docelowo platforma PC z opcją na androida. Gra już wyszła z fazy prototypu i jest to grywalna alfa. Serwer gry radzi sobie dobrze na kilka instancji, nie robiłem jeszcze testów obciążeniowych na dużą ilość graczy. Obecnie dokładam kolejne animacje i efekty, pracuje nad trybami rozgrywki, oraz będę projektował mapy do potyczek. #gamedev #unity3d
dziki_dziki - Pracuje nad strzelanką multiplayerową. Docelowo platforma PC z opcją na...

źródło: comment_16086186542pmbHX9EpVNI0CB8RM7LA3.jpg

Pobierz
  • 140
  • Odpowiedz
@kywmn: Wiem jak fps multi działają, trochę się oczytałem zanim przystąpiłem do pracy. Nie robiłem predykcji i nie zamierzam jej robić bo nigdy nie będę konkurencją dla COD WARZONE, ale obserwuję w tej grze jak niektóre elementy są tam zaimplementowane. Nie wiem jak serwer będzie działał na 1000 graczy, liczę na to, że pomożecie zrobić tłum. Testowałem na 10 klientów, tylko tyle byłem w pojedynkę zrobić. Wiesz są rzeczy których
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dziki_dziki: kurde nie jestem w tych tematach super biegły;) polecam jednak rzucić na to okiem póki projekt jest w miarę "mały", teraz pracuje przy jednym projekcie opartym właśnie na PUNie i z tego co pamiętam, to longtermowo wszyscy byli bardzo zadowoleni z wykorzystania PUNa zamiast robić własne rozwiązania
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dziki_dziki: Jasne, tak tylko próbuje sprzedać tipy. A co do predykcji ruchów gracza to np Battlefield jeżeli dobrze kojarzę bawi się nawet w uczenie zachowań gracza aby przewidywać nawet takie rzeczy ale to już optymalizacyjny kosmos przy którym siedzi sztab ekspertów. W twojej skali w dalekiej przyszłości pokusiłbym się o chociaż próbę przewidzenia ruchu graczy. Ping wielu graczy może przekraczać nawet 300 i to nic nadzwyczajnego. Gra powinna być wtedy
  • Odpowiedz
@tellet: miałem już do czynienie z mikropłatnościami na androidzie, myślę, że tam można by grę darmową, a do kupienia postacie, może schematy broni, to jeszcze do przemyślenia
  • Odpowiedz